Kijev na nogama! Ruski saveznik raspalio ŽESTOKO i bez milosti! (VIDEO)
Sve je odjekivalo!
Twitter/The Libya Times
* Transportni avion "Iljušin -76" uništen u Misrati u Libiji
* Uništila ga je Libijska nacionalna armija Kalife Haftara
* Prevozio je oružje i municiju za militante?!
Transportni avion "Iljušin" Il-76 uništen je na pisti aerodroma u Misrati, javili su libijski mediji.
Portparol Libijske nacionalne armije (LNA) pod komandom maršala Kalife Haftara saopštio je za Sputnjik da je Libijska nacionalna armija uništila vojni transportni avion Il-76, koji je unajmljen od ukrajinske kompanije.
Pročitajte još:
Ranije je LNA saopštila da je uništila vojni transportni avion sa municijom, nakon što je on sleteo na aerodrom "Misrata".
- Ovaj avion došao je iz Turske i iznajmljen od ukrajinske kompanije - rekao je portparol LNA.
Poleteli ruski bombarderi! Bruji nebo, zemlja podrhtava! U toku su najjači udari do sada!
AUTOR: Alo/V.M. DATUM I VREME: 05.08.2019. 19:56 Ruske vazduhoplovne snage započele su masovni napad na severoistočnu Latakiju, nakon što su javile da su militanti ispalili nekoliko projektila prema vazduhoplovnoj bazi Hmejmim. Foto: Printscreen Youtube Prema izveštajima iz provincije Latakija, ruske vazduhoplovne snage izvršile su nekoliko vazdušnih udara na gradove Kabani i Sirmanija, koje kontrolišu džihadisti, zajedno sa brojnim lokacijama u regionu planine Al-Akrad.
Na video-snimcima, koje su tokom dana postavili na društvenim mrežama svedoci događaja u Misrati, vidi se da je u napadu uništen i najmanje jedan školski avion, kao i veliki broj vozila na okolnim putevima.
BREAKING – The LNA says it has carried out five airstrikes against Misrata’s air college and destroyed one Ilyushin Il-76 cargo plane and ammunition depots. #Libya pic.twitter.com/8Q5tWU8PSZ
Portparol LNA optužio je tursku vojsku da učestvuje u borbama u Tripoliju na strani Vlade nacionalnog jedinstva, na čijem čelu je Fajez Saradž. Prema njegovim rečima, prilikom zauzimanja grada Garjan, upotrebljene su turske bespilotne letelice.
Ofanziva na Tripoli
Komandant Libijske nacionalne armije maršal Kalifa Haftar naredio je 4. aprila svojim snagama da započnu ofanzivu na Tripoli, kako bi se "oslobodio od terorista". Mediji su saopštili da su jedinice Libijske armije preuzele kontrolu nad gradovima Garjan i Surman južno od glavnog grada Libije.
Ima ranjenih, projektili pali gde niko nije očekivao da će pasti! Putin šalje OSVETNIKE
AUTOR: Alo/Sputnjik/V.M. DATUM I VREME: 05.08.2019. 17:51 Ruska vojska na nogama! Ruski vojnik, Foto: Printscreen/Youtube * Teroristi su ispalili tri granate * Baza Hmejmim nije oštećena u napadu * Nema povređenih vojnika, ali su ranjena četiri civila Teroristi su ispalili tri granate u pravcu ruske vazduhoplovne baze Hmejmim u Siriji, baza nije oštećena i nema povređenih, saopštilo je Ministarstvo odbrane Rusije.
Sa druge strane, premijer Vlade nacionalnog jedinstva u Tripoliju Fajez Saradž naredio je da se, ukoliko bude potrebno, upotrebi sila, nakon saopštenja da je Libijska nacionalna armija uspostavila kontrolu nad gradovima južno i zapadno od Tripolija.
Ruska armija u stanju POVIŠENE BORBENE GOTOVOSTI! Sprovodi se EVAKUACIJA STANOVNIŠTVA!
AUTOR: Alo.rs DATUM I VREME: 05.08.2019. 14:42 - 05.08.2019. 15:04 Došlo je do eksplozije i požara u kasarni u Krasnojarskom kraju, saopštila je Jedinstvena dispečerska služba. Sibir, Foto: printscreen „Potvrđujem da je na teritoriji kasarne došlo do požara i eksplozije. Rukovodstvo je izašlo na lice mesta", rekao je sagovornik agencije.