genci nimanbergu
Foto: Printscreen/Youtube/ TV TEUTA

Tri novinara i jedan ekonomski analitičar koji su sa njim bili u emisiji ćutanjem su odobravali ovaj njegov potez i nisu našli za shodno ni da ga pitaju koje ingerencije ima Albanija u vođenju spoljne i unutrašnje politike Crne Gore.

No poslije emisije, i do danas, muk i od ostalih branitelja suverene, nezavisne i uspravne Crne Gore. Svi oni koji su proteklih dana branili Veliku plažu od valorizacije u cilji ekonomskog oporavka Ulcinja su odahnuli, jer sada je ovo pitanje internacionalizovano. Garant da se u CG, konkretno u Ulcinj, neće ulagati je niko drugi no predsednik Albanije.

Potencijalni problem ulaganja UAE je rešen i sada su mnoge nevladine organizacije, novinari, ,,nezavisni intelektualci” svu energiju kojom su ,,nabildovali svoj patriotizam” usmerili na koga bi drugoga nego na SPC i građane koji ne veličaju lik i delo Josipa Broza.

Falsifikuje se istorija, mediji Prve i Druge familije blate mitropolite i sveštenike SPC, koji su od strane fašista ubijeni i bačeni u jame, a mnogima od njih se ne znaju ni grobovi.
Dok se vodi medijska kampanja protiv SPC-a pokušava se zaboraviti i preskočiti priča o raport Bajramu Begaju od strane predsednika opštine Ulcinj.

Genci Nimanbegu je najavio, da u slučaju da Vlada, pokuša da sprovode unutrašnju politiku u Ulcinju, ima pripremljene dalje korake borbe, koje ne želi još da otkriva.

Pobuna ulcinjske vlasti je krenula prije par meseci kada su pokušali da spreče realizaciju tendera za plaže koju je sprovelo JP Morsko dobro.
Tada su tražili da se državno vlasništvo nad plažama prebaci na opštinsko, pod maskom decentralizacije, a zapravo trenutni cilj je bio da se zaštite stari zakupci plaža, neki od njih sa prostora takozvanog Kosova i Albanije.

Dugoročni cilj je da se obale i plaže preotmu od države kako bi sa njima rukovodili lokalni moćnici, a možda i da se zaokruži teritorija.

Da li Genci Nimanbegu pokušava da bude crnogorski Azem Vlasi? Početak raspada SFRJ je počeo u februaru 1989. godine kada su radnici rudarskog kompleksa Trepča stupili u štrajk glađu. Mnogo godina kasnije Azem Vlasi je rekao ,,Tada se na Kosovu branila Jugoslavija“.

Priželjkujemo da se nešto slično sada ne dešava i u Ulcinju? Na protestima oko Velike plaže poslata je slična poruka ,, U Ulcinju i Velikoj plaži se brani Crna Gora”.

Olako je javnost, a posebno tužilaštvo ,,oćutalo” proglašavanje predsednika Skupštine Andrije Mandića za personu non grata na Cetinju, i sada se to vraća kao bumerang i ako u članu 39. Ustava CG jemči se pravo na slobodu kretanja svim njenim građanima.

Za razliku od Gencija Nimanbegua koji ne krije da je javio Bajramu Begaju da će predsednika Vlade proglasiti nepoželjnim u Ulcinju, još nismo saznali kome su raportirali Nikola Đurašković i Oskar Huter u vezi predsednika Skupštine, ali se može naslutiti.

Priča o Velikoj plaži sigurno nije završena, otvorena su mnoga pitanja i vlast mora pokazati punu ozbiljnost i odgovornost prema ovome pitanju.

Uključivanje dela medija i NVO u priču o Velikoj plaži je možda za neke od njih neoprezna avantura, koja pored ekonomskih može naneti ogromnu štetu i državnim interesima Crne Gore.
Njih je u navodnu odbranu Velike plaže refleksno gurno ,,Lovac na zmajeve” sa svojm koncernom Vijesti, jer u svemu ovome oni vide odličnu priliku da formiraju novu političku stranku, pošto su sve prethodne, nakon što su iz njih ,,isisali” svaki evro, na kraju odbacili.

Piše: Predrag Petrović

Bonus video:

https://player.target-video.com/previews/index/2118786/37042/

Alo/Borba.me

PROČITAJTE KLIKOM OVDE NAJVAŽNIJE AKTUELNE VESTI

Komentari (0)

Loading