"RAZGOVORI O UKRAJINI U PARIZU BILI ODLIČNI" Savetnik Makrona se oglasio

"'E3' su oko stola i mi to radimo sa evropskom ambicijom. Važno je da smo danas započeli proces u Parizu, što je pozitivno i gde su Evropljani udruženi", rekao je novinarima viši savetnik francuskog predsednika Emanuela Makrona nakon razgovora u Jelisejskoj palati, misleći, kada je govorio o ''E3'', na Francusku, Veliku Britaniju i Nemačku, preneo je Rojters.
On je dodao da će se sastanak vrhunskih pregovarača iz istih zemalja održati u Londonu sledeće nedelje. Ukrajinski ministar spoljnih poslova Andrij Sibiha saopštio je ranije danas da se ukrajinska delegacija najviših zvaničnika u Parizu sastala sa diplomatskim i bezbednosnim savetnicima Francuske, Velike Britanije i Nemačke.
On je naveo da su na sastanku u Jelisejskoj palati u Parizu, uz učešće šefa kabineta predsednika Volodimira Zelenskog Andrija Jermaka i ministra odbrane Rustema Umerova, održan sastanak sa diplomatskim savetnikom francuskog predsednika Emanuelom Bonom, savetnikom za nacionalnu bezbednost Ujedinjenog Kraljevstva Džonatanom Pauelom i savetnikom za nacionalnu bezbednost Nemačke Jensom Pletnerom.
BONUS VIDEO
PROČITAJTE KLIKOM OVDE NAJVAŽNIJE AKTUELNE VESTI
Komentari (0)