PRVI REZULTATI ISTRAGE O POŽARU U KOČANIMA Evo šta je otkriveno, za deset osoba tražen pritvor

Pod istragom je trenutno 15 osoba, a za deset je tužilaštvo tražilo pritvor, objavila je skopka Telma tv..
Među osumnjičenima je i bivši ministar ekonomije Severne Makedonije Krešnik Bekteši.
On i ostali pritvorenici za koje je zatražen pritvor proveli su noć u nekoliko policijskih stanica u Skoplju i Kočanima.
Bekteši je pozvan na informativni razgovor, rekao je Telmi njegov advokat.
Kako su preneli mediji u Severnoj Makedoniji, Bekteši je bio ministar ekonomije u vreme kada je diskoteci izdata falsifikovana llicenca.
Da je diskoteka „Puls” radila sa falsifikovanom licencom potvrdio je i ministar unutrašnjih poslova Panče Toškovski.
- Privedeni su bivši državni sekretar Ministarstva privrede, načelnik odeljenja u ministarstvu, bivši direktor Uprave za zaštitu i spasavanje i tri službenika Uprave. Ova kompanija nema legalnu dozvolu za rad. Ova dozvola, kao i mnoge druge stvari u Makedoniji, povezana je sa mitom i korupcijom. Za razliku od ranije, sada oni koji su umešani u nezakonito izdavanje dozvola imaju ime i prezime i odgovaraće - rekao je Toškovski i dodao da se istražuju dve falsifikovane dozvole, izdate 2024. godine.
U požaru koji je izbio u noći između subote i nedelje poginulo je 59 osoba, a 155 je povređeno.
Tanjug
BONUS VIDEO
PROČITAJTE KLIKOM OVDE NAJVAŽNIJE AKTUELNE VESTI
Komentari (0)