Posle Severne Makedonije kanali "Junajted medije" izbačeni iz ponude operatera i u Hrvatskoj
Nakon što je austrijski kablovski operater A1 odlučio da iz svoje ponude u Severnoj Makedoniji izbaci kanale „Junajted medije“ u vlasništvu tajkuna Dragana Šolaka - isto se desilo u Hrvatskoj!
Printscreen Youtube
Austrijanci su, po svemu sudeći, odlučili da stave tačku na Šolakov „genijalni“ plan da po paprenoj ceni nudi TV kanale koji pre svega služe njegovoj brutalnoj političkoj i poslovnoj agendi, dok na sav glas trubi o objektivnom i slobodnom novinarstvu.
Kako je saopštila „Junajted medija“, sa A1 „nije postignut dogovor o nastavku saradnje... i žao nam je što ona nije nastavljena, uprkos dobroj volji s naše strane da do toga dođe“.
Dok protiv kompanije „Telekom Srbija“, zloupotrebom svoje medijske mašinerije, vodi besomučnu kampanju kršeći sve postojeće etičke, a možda i zakonske norme, Šolak u Hrvatskoj i Severnoj Makedoniji bez problema savija kičmu kada mu ne prođe šta je naumio. Ali Austrijancima ne pada na pamet da pristanu na tajkunske ucene i igre!
Tako da od kraja ovog meseca kanali „Junajted medije“, između ostalih TV N1 i „Sport klub“, više neće biti u ponudi operatera A1 u dve zemlje regiona.
Inače, ovaj operater posluje pod kapom „Telekom Austrija grupe“, čiji je vlasnik Karlos Slim, jedan od najbogatijih ljudi na svetu.
Pročitajte još: