Skupština
Foto: Printscreen/Printscreen

 

Predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić izjavila je juče da opozicija neće da podrži predlog zakona o jedinstvenom biračkom spisku zato što bi u slučaju njegovog prihvatanja morala da snosi odgovornost za svoje postupke i izgubila bi alibi za izborni poraz.

Ona je za TV Pink rekla da je ovaj zakon važan za dodatno poverenje građana u izborni proces, a da poslanici opozicije ne učestvuju naročito u toj raspravi.

- Kada sam ja obrazlagala taj zakon umesto mog prijatelja i kolege Uglješe Mrdića, koji štrajkuje glađu u potrazi za pravdom, u tom trenutku je troje narodnih poslanika opozicije bilo u skupštini koja je zasedala, umesto da su oni ti koji obrazlažu taj zakon - rekla je ona.

Govoreći o tome zašto opozicija onda insistira na izborima, rekla je da je to zato što oni ne žele da se primene ODIHR preporuke.

- Ne žele da se primeni najvažnija i najkompleksnija preporuka, a to je birački spisak. Ne žele zato što žele da po svaku cenu, pa i po cenu građanskog sukoba i građanskog rata, bratoubilačkog rata, krvoprolića na ulicama, nekako nateraju jedinu nadležnu instituciju, a to je Aleksandar Vučić, da raspiše izbore što pre, kako bi oni onda, kada se završe ti izbori, izgubili na izborima i ponovo rekli da je došlo do izborne krađe - istakla je ona.

Dodala je da žele izbore i da se oni završe pre nego što se, na primer, formira Komisija za birački spisak, kako bi praktično izgubili taj argument i da onda uveče, kada izađu izborni rezultati, pozovu narod na ulice.

- To je samo način za dodatno produbljivanje krize i za dodatno pumpanje - rekla je Brnabić.

 

BONUS VIDEO:

 

 

 

 

PROČITAJTE KLIKOM OVDE NAJVAŽNIJE AKTUELNE VESTI

Komentari (12)

Loading
Ljubica

07.11.2025 07:17

Moraju imati alibi, za sujetu, a ako se to usvoji, oni ga gube,u slučaju poraza.

Miki

07.11.2025 07:25

Opoziciji je svejedno jer izbore svakako gube

Aca

07.11.2025 07:46

Sa svim se služe samo da sruše Vučića i njegovu politiku

Miki

07.11.2025 07:47

Jaka Srbija je ono što nekima smeta nema predaje idemo napred još brže

Mila

07.11.2025 09:05

Blokaderi, a ni opozicija ne žele izbore, jer to je njihov definitivni kraj na političkoj sceni Srbije.

Todor

07.11.2025 09:09

Tu opozicionari su jedan običan trulež. O njima mislim sve najgore.

Teodora

07.11.2025 09:09

Pa oni vise ne znaju sta hoce!hoće li neko objasniti sta oni ustvari hoće?umesto što onu ženu Dijanu navode na zlo?

Jelena

07.11.2025 09:09

Opozicija je u svemu ovom pogubljena, ne znaju oni na koju stranu, svejedno im j ebili za ili protiv, oni svake izbore gube

Zoran

07.11.2025 09:10

Od tih iz opozicije me ništa ne iznenađuje. Njihov način postupanja i delovanja je uvek samo i samo za kritiku. Ološ obična.

Jelena

07.11.2025 09:11

Kakav li bi opozicija htela zakon da se predlozi, oni gube pa gube