Odgovor profesorke Jelisavete Todorović na tekst "PROFESORI GURAJU STUDENTE IZ UČIONICA U POLITIKU Svesni da krše zakone sad govore u šiframa"
- Želim da istaknem da su navodi iz pomenutog teksta koji se odnose na mene u potpunosti neistiniti, jer se na fakultetu nikada nisam bavila politikom i nikada nisam pokušavala da zadovoljim sopstvene preko leđa studenata". . Što se tiče pomenutog sastanka (Plenbuma Sloboidnog univerziteta) od 15. aprila 2025. godine na Medicinskom fakultetu u Nišu, na istom se uopšte nije raspravljalo o bilo kakvim listama, niti o podelama bilo kakvih funkcija. Takođe, nikada nisam huškala studente na blokade, kao ni na bilo kakvo nasilje, Nikada nisam zagovarala ni bilo kakvo povezivanje studenata sa bilo kojom političkom strankom, nevladinom organizacijom, niti imam bilo kakve veze sa strankama i nevladinim organizacijama koje su u tekstu pomenute. Prvi put čujem za slogan: "Pumpaj autonomiju" a separatističke težnje potpuno su mi strane. Na kraju, nikada nisam govorila u šiframa, a dovođenje mog imena u bilo kakvu vezu sa terorističkim organizacijamapredstavlja za mene uvredu prvog reda - stoji u pismu profesorke Jelisavete Todorović.
PROČITAJTE KLIKOM OVDE NAJVAŽNIJE AKTUELNE VESTI
Komentari (13)
Kristina
23.05.2025 15:51
Blokaderi muljaju.
Hana
23.05.2025 17:29
Blokaderi koriste situaciju za lične interese.
Nina
23.05.2025 17:34
Blokaderi manipulišu situacijom radi uticaja.
ranko
23.05.2025 20:17
Kada profesori prepoznaju politiku u učionici, onda su studenti ti koji najviše gube. Politička manipulacija nije obrazovanje!
kaja
23.05.2025 20:17
Umesto da studentima pruže prostor za slobodno mišljenje, profesori ih guraju u političke igre. Time uništavaju njihovu slobodu izbora i kritičkog razmišljanja.
Sanja
23.05.2025 20:18
Ako profesori ne poštuju zakone, ko će? Upotreba studenata kao političkog oružja je neprihvatljivo!
Damir
23.05.2025 20:18
Blokaderi gledaju samo svoje interese.
Milica
23.05.2025 20:18
Politička manipulacija na univerzitetima je ozbiljan udarac na obrazovni sistem. Profesori koji krše zakone ne zaslužuju poštovanje!
Jelisaveta
23.05.2025 20:19
Obrazovanje treba da bude prostor za razvoj, a ne za političku indoktrinaciju. Profesori koji gurnu studente u politiku su nedostojni svojih funkcija.
Mira
23.05.2025 20:19
Kako je moguće da profesori, koji bi trebalo da podstiču kritičko mišljenje, koriste svoje pozicije da utiču na političke stavove studenata? Sramota!
Miloš
23.05.2025 20:19
Profesori koji koriste svoje pozicije da politički manipulišu studentima uništavaju obrazovni sistem. Poštovanje zakona i etike je ključ!
Todor
23.05.2025 20:20
Profesori koji prebacuju politiku u učionicu time uništavaju slobodu mišljenja studenata. To nije obrazovanje, to je politička manipulacija! To je sramota!
Boban
23.05.2025 20:21
Blokaderi samo gledaju licne interese.