Saobraćajna nesreća, mladi, pogibija, Šabac
Tv Šabac
Saobraćajna nesreća, mladi, pogibija, Šabac

Tv Šabac

Saobraćajna nesreća, mladi, pogibija, Šabac, Foto: Tv Šabac

MUP navodi da je proteklog vikenda u saobraćajnim nezgodama u Srbiji život izgubilo devet osoba, dok je 100 ljudi povređeno.

PROČITAJ JOŠ:

"Prve analize pokazuju da su najčešći uticajni faktori ovih saobraćajnih nezgoda bili neprilagođena brzina, nepropisno preticanje, a simptomatično je i da veliki broj učesnika nije koristio sigurnosni pojas u trenutku saobraćajne nezgode", naveo je Aleksandar Radenković iz Uprave saobraćajne policije.

Saobraćajna nesreća, mladi, pogibija, Šabac

RTS

Saobraćajna nesreća, mladi, pogibija, Šabac, Foto: RTS

On je istakao da saobraćajna policija od početka letnje sezone sprovodi akcije pojačane kontrole saobraćaja, što će činiti i u narednom periodu.

"Uprava saobraćajne policije još jednom apeluje na sve učesnike u saobraćaju da poštuju propisana ograničenja brzine, da koriste sigurnosni pojas na prednjem i zadnjem sedištu i da na put kreću isključivo ukoliko su odmorni i prave pauzu na svaka dva sata", poručio je Radenković.