NOLE UPISAO HILJADARKU Đoković razbio Ruda za novo finale Rima, za titulu protiv Cicipasa

Novak Đoković pobedio je norveškog tenisera Kaspera Ruda sa 2:0 u
setovima i igraće u novom finalu Rima protiv Stefanosa Cicipasa!

Srpski as je slavio rezultatom 6:4, 6:3 posle jednog časa i 43 minuta igre, te tako ostvario 1000. pobedu u karijeri.

U oba seta Novak je pokazao superiornost. Ono što raduje, Novak polako ali sigurno podiže formu pred Rolan Garos.

Novak je u prvom setu poveo sa 4:0, onda je Rud konačno uzeo prvi gem. Đoković je poveo sa 5:1, da bi Rud smanjio jedan brejk zaostatka. Prišao je na 5:4, a onda i uzeo prvi set.

U drugom, nešto bolji Norvežanin. Poveo je sa 3:2. Ali, u sedmom gemu, Novak pravi brejk i to je bio prelomni trenutak u meču.

Zatim, na 5:3 pravi još jedan i samim tim uzima i meč za prolaz u veliko finale Rima!

ĐOKOVIĆ-RUD 2:0 (6:4, 6:3)

Drugi set:

6:3 - Novak u finalu mastersa u Rimu! Tamo ga čeka Cicipas!

5:3 - Na gem od pobede je Đoković!

4:3 - Brejk za Novaka, možda i ključan u ovom meču!

3:3 - Poravnava rezultat Novak

2:3 - Rud dolazi do novog gema

2:2 - Izjednačuje Novak rezultat, pokušaće da napadne novi brejk

1:1 - Novak dolazi do gema

1:0 - Dolazi do prvog gema Kasper Rud

Prvi set:

6:4 - Novak dolazi do prvog seta i na korak je od velikog finala Rima!

5:4 - Još jedan gem uzima Rud, pa će Novak ponovo servirati za prvi set

5:3 - Jedan brejk vraća Kasper Rud!

5:1 - Đoković na korak od seta

4:1 - Konačno do gema dolazi Norvežanin

4:0 - Novak dolazi do novog. četvrtog gema u nizu

3:0 - Strašno je počeo ovaj meč Novak! Protivnik mu ne može ništa, pravi Srbin još jedan brejk!

2:0 - Novak potvrđuje brejk prednosti

1:0 - Odmah brejk za Novaka!

20.05 - Ženski singl je završen, pa se za koji minut očekuje izlazak Novaka i Ruda na Centralni teren.

18.42 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen polufinalu mastersa u Rimu između Novaka Đokovića i Kaspera Ruda. Uz alo.rs pratite najnovija dešavanja iz prestonice Italije.