SRBIJA OPEN Fonjini posle preokreta bolji od čoveka koji je Đokoviću naneo jedan od najtežih poraza
EPA-EFE/SEBASTIEN NOGIER

Iskusni teniser je dobio duel protiv sunarodnika Marka Čekinata, u tri seta, 6:7 (5), 6:2, 6:2.

Bio je to poslednji meč prvog dana takmičenja i viđena je zaista velika borba dvojice prijatelja, a šesti nosilac je pobedio čoveka koji je Novaka Đokovića pobedio u četvrtfinalu Rolan Garosa 2018. godine.

Fonjini je u početnom setu prvi došao do brejka, i to u trećem gemu, da bi potom Čekinato pojačao tempo i uzvratio istom merom u osmom gemu za 4:4.

Međutim usledio je ribrejk, a onda je Fonjini ispustio set loptu u narednom gemu na svoj servis, pa je Čekinato vratio brejk za 5:5.

U taj-brejku, Marko je bio smireniji i slavio je sa 7:5.

Fonjini je bolje krenuo u drugom setu, poveo je sa 2:0, da bi Čekinato vratio brejk i smanjio na 2:1.

Nije umeo to da iskoristi, odmah je izgubio svoj servis i Fonjiniju je to dalo krila.

Poveo je sa 5:2 i potom napravio novi brejk u osmom gemu za izjednačenje u meču.

Nije Fabio posustao ni u setu odlike, uz brejk je lagano stigao do 4:1.

Uspeo je da sačuva prednost i na kraju slavi posle dva sata i 40 minuta igre.

Njega u drugom kolu očekuje meč protiv Slovenca Aljaža Bedenea koji je savladao Mihaila Kukuškina, 7:6 (4), 4:6, 6:3.