PREOKRET, ZNOJ I KRV Nadal nastavio pohod ka tituli
AP Photo/Frank Franklin II

Nadal je u drugoj rundi posle novog preokreta pobedio Italijana Fabija Fonjinija - 2:6, 6:4, 6:2, 6:1, nakon dva sata i 38 minuta igre.

Prolio je Španac znoj, ali i krv kako bi nastavio pohod ka 23. grend slem tituli.

Naime, početkom četvrtog seta desilo se nešto neobično, reket je odskočio od podloge, udario Nadala i raskrvario mu nos.

Ukazana mu je pomoć, nastavio je meč i priveo uspešno posao kraju dobivši set sa 6:1.

Pre toga smo gledali dosta čudan duel.

Fonjini je imao set i brejk prednosti, Rafa je dosta grešio, naročito sa bekhend strane i delovalo je da bismo mogli da imamo dramatičan meč.

Međutim, Italija se držao samo do 4:2 u drugom setu, kada je usledila Rafina dominacija. Osvojio je četiri gema u nizu i izjednačio.

Kako je meč išao dalje, momentum je prelazio na stranu drugog nosioca, koji je poveo brejkom sa 3:1, da bi Fonjini uzvratio ribrejkom za 3:2.

Međutim, nova mini serija Rafe od 3:0 donela mu je 6:2 i vođstvo u meču.

Uzeo je Fonjini medicinski tajm aut zbog žuljeva na stopalu u pauzi između trećeg i četvrtog seta.

Ni to mu nije pomoglo, Nadal je ubrzo došao do brejka i potom sigao do glatkih 3:0.

Onda se dogodila pomenuta bizarna situacija kada je Španac raskrvario nos, ali ga to nije previše poremetilo, rutinski je priveo meč kraju i plasirao se u treće kolo gde ga čeka Rišar Gaske koji je eliminisao Miomira Kecmanovića.