EPA/Wu Hong
Turska - Češka

EPA/Wu Hong

Turska - Češka, Foto: EPA/Wu Hong

Novo iznenađenje na Svetskom prvenstvu. Košarkaška reprezentacija Češke je savladala Tursku i obezbedila plasman u narednu fazu takmičenja na Svetskom kupu.

Izabranici selektora Ronena Gincburga su slavili rezultatom 91:76 i u direktnom duelu sa turskom ekipom izborili mesto u narednoj rundi turnira u Kini.

Drama u putu, dvojica napustila tim! Ovo nikako nije smelo da se desi

AUTOR: Alo.rs/Marko Metlaš ekskluzivno iz Kine DATUM I VREME: 05.09.2019. 09:06 Svoj naredni meč igraju u petak protiv Portorika. reprezentativci Srbije nakon sletanja u Vuhan, Foto: kss.rs Reprezentacija Srbije uspešno je završila prvu fazu Mundobasketa i sa tri pobede u tri meča završila na prvom mestu D grupe ispred Italije, Angole i Filipina.

Podsetimo, Turska je u prethodnoj rundi posle produžetaka izgubila od SAD-a, a na tom meču su imali nekoliko savršenih situacija za pobedu, ali su svaku prokockali.