PARTIZAN SLOMIO OTPOR KRUŠEVLJANA Crno-beli pobedili Napredak na otvaranju prolećnog dela sezone i smanjili zaostatak Crvene zvezde na -8

Loši uslovi u Kruševcu jednostavno nisu dozvolili gledamo zanimljiviji meč, iako je utakmica počela šansama na obe strane.

Za početak, malo je falilo da utakmica bude odložena, zbog toga je i start kasnio nekoliko minuta. Kada je meč ipak počeo, delovalo je da se igrači dobro snalaze na trvdom, zaleđenom terenu, po kom se lopta ne kotrlja, već skače.

Šarić je imao odličnu šansu za domaćine, a ubrzo Jović za goste, mada je u toj situaciji dosuđena ofsajd pozicija.

Međutim, sve nakon toga nije izgledalo dobro. Počeo je da pada sneg i da pojačava intezitet kako se bližila pauza. Kruševljani su ređali kornere, imali i veći posed lopte, ali bez konkretnijih prilika.

Alo/Aleksandar Đorđević

Na početku drugog poluvremena, fudbaler Napretka Ljubomirac našao se u solidnoj šansi, ali je loptu poslao preko gola Partizana.

Većih uzbuđenja nije bilo do 61. minuta. Tada je Partizan stigao u vođstvo, a u strelce se upisao Dijabate. Imali su crno-beli i malo sreće, pošto je lopta nakon udarca Dijabatea pogodila Kerkeza, pre nego što se odbila u gol domaće ekipe.

Pokušali su domaći fudbaleri da se trgnu posle primljenog gola, i da što pre stignu do izjednačenja. Tako je moglo da bude u 76. minutu kada su Kruševljani kombinovali po desnom boku, Ljubomirac je sa mnogo osećaja vratio loptu u peterac crno-belih, ali je Filipović sjajnom intervencijom izbio loptu ispred protivničkog igrača.

Do kraja utakmice većih uzbuđenja nije bilo, pa je tim Gordana Petrića iz Kruševca odneo ceo plen.

Posle ove utakmice, crno-beli se nalaze na drugom mestu na tabeli sa osam bodova manje u odnosu na prvoplasiranu Crvenu zvezdu, dok Napredak zauzima 11. poziciju sa 19 osvojenih bodova.

Napredak - Partizan (0:1)

Stadion: "Pod Bagdalom" (Kruševac)

Sudija: Milan Mitić (Beograd)

Napredak: Petrić – Jovanović, Kerkez, Đeković, Vukajlović – Putinčanin, Stanković – Ljubomirac, Bastajić, Čečarić – Šarić

Partizan: Popović – Filipović, Marković, Vujačić, Šehović – Fejsa, Andrade – Dijabate, Natho, Jović – Rikardo

Drugo poluvreme:

89. minut -Novu veliku šansu imao je Partizan da završi posao, ali ipak rezultat ostaje nepromenjen!

76. minut - Prilika za Napredak! Ne predaju se Kruševljani, ali pogotka za sada nema!

70. minut - Bolja igra Partizana od trenutka kada su postigli pogodak, konkretniji su u napadu

61. minut - Goool! Dijabate na sjajan način dovodi Partizan u prednost!

55. minut - Andrade je šutirao u dalji ugao gola, ali bio je neprecizan

53. minut - Druga velika prilika za Ljubomirca! Napredak je imao sjajnu priliku da dovede domaću ekipu u vođstvo, ali rezultat ostaje nerešen!

51. minut - Počeo je i drugi deo igre. Sneg je prestao da pada, pa su uslovi malo bolji za igru

Prvo poluvreme:

45. minut - Kraj prvog poluvremena! Nerešeno je, ali nije toliko prilika bilo na obe strane, pogotovo kako se utakmica bližila kraju, jer je sneg pravio velike probleme!

36. minut - Prvi malo duži prekid na meču izazvao je Partizanov centralni vezni Andrade, koji je nesmotreno faulirao Šarića i dobio žuti karton

31. minut - Imao je Partizan dobru priliku, lepo su "napunili" kazneni prostor crno-beli, ali je na kraju dosuđen ofsajd nakon što je Petrić zaustavio jedan od pokušaja

20. minut - Čini se da će fudbaleri imati mnogo problema kako utakmica bude odmicala jer se sneg zadržava na terenu

9. minut - Jović je imao priliku za Partizan!

7. minut - Prva velika prilika za Kruševljane! Šarić je imao zicer za Napredak, ali odlična reakcija Svetozara Markovića!

1. minut - Utakmica je počela!

13.40 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen meču 20. kola Superlige između Napretka i Partizana. Uz alo.rs pratite uživo meč iz Kruševca!