PARTIZAN PAO U GENERALNOJ PROBI Crno-bele skupo koštao veliki kiks Stevanovića
FK Partizan

Utakmica je igrana u Gracu i bila je generalna proba za crno-bele pred početak sezone.

Fenerbahče je poveo već u drugom minutu, posle velike greške golmana Partizana Nemanje Stevanovića koji je bukvalno dodao loptu Valensiji, a iskusni Ekvadorac je to znao da iskoristi.

Portugalski stručnjak Žorž Žezus je presingom pritisnuo odbranu srpskog vicešampiona koji je tek sporadično uspeo da zapreti.

Najbolju priliku Partizan je imao na startu drugog poluvremena kada je lopta stigla do Patrika Andradea koji je bio u izglednoj šansi. Napravio je korak više, nameštao se i ipak bio neprecizan uprkos tome što nikoga nije bilo oko njega.

Mreža Fenerbahčea se nije zatresla ni tad, a nije ni do kraja sem njenog spoljnog dela nakon šuta talentovanog Mihajla Petkovića.

Pre ovog meča, na pripremama su poraženi od rumunskog Kluža 1:0, a potom su savladali Spartak iz Trnave sa 3:0.

Izabranici Ilije Stolice sada se okreće početku Superlige 9. jula kada gostuju Javoru u Ivanjici.