TEŽE NEGO ŠTO SE OČEKIVALO! Partizan savladao Lijetkabelis u veoma neizvesnom meču!
KK Partizan

Bio je ovo neizvestan meč u “Štar areni”, imali su crno-beli nekoliko puta dvocifrenu prednost, ipak litvanski tim je pokazao neverovatnu borbenost.

Dobro je Partizan ušao u ovaj meč. Videli smo odličnu šutersku igru na terenu, a najviše se isticao Zek Ledej. Prvo poluvreme crno-beli su završili sa +7 (20:13).

U drugoj četvrtini litvanski protivnik je pokazao da nije došao u Beograd da izgubi. Igrači Lijetkabelisa najviše su isticali šutevima za tri poena, tako da je na poluvremenu Partizan vodio rezultatom 41:38.

Puleni Željka Obradovića  u trećoj četvrtini su ponovo imali dvocifrenu razliku, ali ponovo je usledila sjajna serija Lijetkabelisa.

Partizan je u poslednji period igre ušao sa +6, a u jednom momentu su imali +13, ipak bili fantastično šuterski raspoloženi igrači litavskog tima.

Pred sam kraj meča Partizanje ponovo uspeo da se odvoji i da trijumfuje rezultatom 84:77.

U redovima crno-belih najefikasniji je bio Ledej sa 19 poena, isto toliko je imao i Orelik je postigao isto toliko.

PARTIZAN-LIJETKABELIS (84:77)

DVORANA: "Štark arena"

SUDIJE: Migel Anhel Perez, Tomaš Travicki, Vasilis Pitsilkas.

Partizan:  Panter(11), Kuruks(0), Ledej(19), Zagorac(0), Avramović(12), Koprivica(12), Dangubić(2), Smailagić(13), Miletić(0), Mur(2), Glas(13),

Lijetkabelis:: Vajčiunas(0), Radičević(9), Kalajcakis(8), K. Gijedraitis(0), Lipkevičijus(3), Maldunas(8), Zemaitis(12), Berzins(12), Orelik(19), D. Gijedraitis(0), Gagić(12).

Kraj utakmice - Partizan je pobedi rezultatom 84:77

39. minut - Stiže na -3 litvanski tim (80:77)

37. minut - Ponovo pogađa trojku Smajlagić (78:71)

36. minut - Siguran Avramović sa slobodnih bacanja (75:76)

34. minut - Orelik postiže trojku (73:66)

32. minut - Sjajna serija crno-belih  73:60

31. minut - Postiže trojku Alen Smajlagić

Kraj treće četvrtine - Partizan vodi rezultatom 66:60

29. minut - Pogađa trojku Ledej (63:53)

28. minut - Precizan Smajlagić sa slobodnih bacanja. Lipkevičius s druge strane pogađa trojku (60:53)

26. minut - Kalazajazkis postiže trojku, a zatim Avramović pravi faul u napadu (54:47). Ponovo trojka Litvanaca (54:40)

25. minut - Orelik postiže dva poena uz faul. Posle toga nije bio precizan sa slobodnog bacanja

23. minut - Koprivica precizan za dva poena (50:40)

22. minut - Prvi tajm-aut u drugom poluvremenu

Kraj druge četvrtine - Partizan vodi rezultatom 41:38

19. minut - Prišao je Lijetkabelis na minus dva (36:34), a zatim je usledila trojka Partizana (39:34)

18. minut - Dve trojke igrača Lijetkabelisa (36:32), zatražio je Obradović tajm-aut

17. minut - Pogađa trojku Gregor Glas (36:26) posle koje je Nenad Čanak zatražio tajm-aut

15. minut - Postižu trojku igrač Lijetkabelisa  (30:23)

13. minut - Deveti poen Kevina Pantera (25:19)

11. minut - Lijetkabelis u seriji od 8:0

Kraj prve četvrtine - Vodi Partizan rezultatom 20:13

9. minut - Pogađa oba slobodna bacanja Kevin Panter (20:11)

7. minut - Pogađa trojku Zek Ledej (16:8), s druge strane precizan Likevičius (16:11)

6. minut - Koprivica pravi grešku u koracima (11:6)

4. minut - Tri poena postiže Aleksa Avramović

3. minut - Radićević postiže prve poene za litvanski tim, s druge strane precizan Koprivica posle asistencije Avramovića. U sledeć napadu igrač Partizana Zek Ledej izveo je atraktivno zakucavanje (8:4)

1. minut - Prvi poeni za Partizan