SRBIJA SE MUČILA, ALI ZADRŽALA SAVRŠEN UČINAK "Orlovi" posle Ukrajine pobedili i autsajdera u grupi

Srbija je posle pobede nad Ukrajinom u prvom kolu, maksimalnim rezultatom savladala i Portoriko. Po setovima je bilo 26:24, 25:21, 25:16.

Trijumf jeste ostvarn bez izgubljenog seta, ali se do njega došlo teže nego što se očekivalo.

Portoriko je potpuni autsajder, pa je moguće da su naši odbojkaši u meč ušli nešto opuštenije, što je lako moglo da im se obije o glavu, naročito u prvom setu.

SRBIJA SE MUČILA, ALI ZADRŽALA SAVRŠEN UČINAK

U igri ekipe Igora Kolakovića bilo je mnogo oscilacija, a to se pogotovo odnosi na uvodni deo meča kada je Srbija ispustila pet poena prednosi i dovela u pitanje osvajanje prvog seta. U drugom setu neizvesno je bilo do rezultata 11:11, a onda je usledila serija "orlova" 8:2, pa su rutinski dobili drugi set.

Najbolje izdanje naši odbojkaši su prikazali u trećem setu, gde je kvalitiet došao do izražaja, pa Portorikanci nisu imali ni promil šanse.

Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Atanasijević sa 12 poena, Marko Ivović je imao deset, Nemanja Petrić i Srećko Lisinac po osam, a Marko Podraščanin šest. Selektor Kolaković je iskoristio priliku da odmori Uroša Kovačevića, dok se Pavle Perić na zagrevanju požalio na bol u ramenu.

Srbija u sredu u 17:30 časova igra sa selekcijom Tunisa, koja kasnije danas igra sa Tunsiom, a potom sledi nokaut faza takmičenja.

Srbija - Portoriko 2:0 (26:24, 25:21, 25:16)

Srbija:  Kovačević, Ivović, Podraščanin , Atanasijević, Petrić, Katić, Peković, Krsmanović, Jovović , Perić, Mašulović, Lisinac, Todorović, Petković

Portoriko: Lorens, Hojos, Del Vale, Nives, Tores, Iglesiias, Lopez, Molina, Kabrera, Nido, Vargas, Rodrigez, Alomar, Elijas

Treći set:

25:16 - Kraaaj! Pobeda Srbije maksimalnim rezultatom!

21:11 - Velikih 10 poena prednosti za Srbiju!

17:9 - Racionalno igra Dušan Petković, koristi ponovo priliku iza rivala, a potom odličnom odbranom namešta loptu Ivoviću.

13:5 - Razlika u klasi dolazi do izražaja u trećem setu. Konačno ekipa Igora Kolakovića izgleda dobro.

10:3 - Odlično izdanje naših igrača u trećem setu!

7:2 - Mnogo bolja igra naših odbojkaša u trećem setu koji idu ka novoj pobedi u tri seta.

3:2 - As Srećka Lisinca, a potom i servis greška. Osam poena zabeležio je do sada srednji bloker Srbije.

Drugi set:

25:21 - Dobija Srbija drugi set i sada je na korak od pobede! Nisu naši odbojkaši blistali ni u ovom delu igre, Portorikanci su pružili snažan otpor, ali nije bilo drame kao u prvom setu.

24:20 - Nakon poena, pogrešio je Nieves. Neodbranivo, potom je usledio jak napad Lisinca za koji Portoriko nije imao odgovor. Set lopta za Srbiju

21:16 - Finiš druguog seta, Srbija sve bolja.

15:11 - Sjajno funkcioniše blok Srbije. Prvo je Atanasijević odlično blokirao, a potom i Marko Podrađčanin. Mora selektor Portorika da zove tajm-aut.

11:11 - Potpuno neočekivano, Portoriko se vraća u drugi set.

10:6 - Sve ide po planu u drugom setu, Srbija ima četiri poena prednosti.

6:3 - Tri poena prednosti ima Srbija i uspostavlja kontrolu.

2:2 - Izjednačen početak drugog seta.

Prvi set:

26:24 - Konačno naši odbojkaši dobijaju prvi set. Kao da su potcenili rivala, pa se set igrao na razliku.

24:24 - As Portorikanaca, drama u prvom setu!

21:20 - Velika borba u prvom setu.

17:15 - Nije baš onako kako smo se nadali da će biti. Da, nema Uroša Kovačevića, ali su ostali na terenu i ne uspevaju da steknu protiv Portorikanaca koji nemaju šta da traže u ovakvom meču.

8:5 - Serija od 5:0 za našu reprezentaciju, a četiri poena je osvojeno nakon servisa Podraščanina.

6:5 - Igra se poen za poen.

2:2 - Izjednačen početak meča.

1:0 - Na servisu je bio Pelegrin Vargas, ali srpski prijem dobro radi i u nastavku akcije se diže za Srećka Lisinca koji poentira.

16.52 - Izabranici Igora Kolakovića su veliki favoriti u ovom meču i sve osim ubedljive pobede bila bi senzacija.

16.48 - Srbija je u prvom kolu maksimalnim rezultatom pobedila Ukrajinu, dok je Portroriko sa 3:0 izgubio od Tunisa.

16.45 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici drugog kolo Svetskog prvenstva u kojoj se sastaju Srbija i Portoriko. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Katovica.