Rukometaši Srbije idu na Svetsko prvenstvo

Rukometaši Srbije su savladali Sloveniju i u revanš utakmici - 23:20 i tako u velikom stilu izborili plasman na prvenstvo sveta.

Gosti su bolje počeli meč u dvorani „Jezero“ i poveli su sa 2:0 i 3:1, ali je Srbija brzo uzvratila, preokrenula na 6:4, a Jovica Nikolić je u 21. minutu svom timu doneo maksimalna tri gola viška – 9:6.

Domaća selekcija je tek što je počelo drugo poluvreme preko Nemanje Ilića ponovo došla do velikih plus 3 (11:8), ali su Slovenci od tog trenutka zaigrali znatno bolje i serijom 4:0 preokrenuli su rezultat na 12:11.

Usledila je rezultatska klackalica, Đeronina ekipa uglavnom je imala gol prednosti i u poslednjih deset minuta se ušlo sa nerešenim rezultatom.

Naši rukometaši su u finišu napravili seriju 5:0 i kojom su se rešili pitanje pobednika i slavili 23:20.

Bogdan Radivojević i Nemanja Ilić su bili najefikasniji sa po četiri gola, a Jovica Nikolić, Marsenić i Petar Đorđić su postigli po tri. Kod Slovenaca Dean Bombac je upisao šest, Janc četiri, a Darko Cingesar tri pogotka.