Rukometašice Srbije posle drame ispustile olimpijske šampionke!
EPA-EFE/Kai Foersterling

Posle velike borbe rukometašice Srbije poražene su od olimpijskih šampionki Francuskinja, na kraju je bilo 22:19 (9:12).

Naše devojke su se hrabro borile, na poluvremenu imale tri gola prednosti, ali nisu uspele da naprave podvig.

Serijom od 6:0, sa 6:9 u 17. minutu igračice Srbije došle su do sjajnih tri gola razlike i 12:9, tim rezultatom se i otišlo na odmor.

Ipak, popustile su naše rukometašice i posle nekoliko grešaka, Francuska je vrlo brzo preokrenula i povela 13:12.

Na 18 minuta pre kraja, Srbija je preko Lovrićeve povela sa 16:15.

Usledio je dramatičan finiš.

Jovana Risović je sa nekoliko sjajnih odbrana držala naš tim na 18:18, ali je Francuska u poslednja četiri minuta ipak ušla sa golom prednosti, 18:19.

Francuskinje su bile koncentrisanije u odbrani u finišu i uspele da opravdaju ulogu favorita.

Za dva dana Srbija igra meč sa Slovenijom.