NIŠTA OD FINALA Loše izdanje srpskih strelkinja

Očekivanja nacije od strelkinja su bila velika, ali za sad nema lepih vesti. Andrea Arsović i Sanja Vukašinović su ostale daleko od plasmana u finale.

Andrea Arsović nije uspela da stigne do finala pošto je zauzela tek 29. poziciju sa rezultatom od 623.3 kruga. Vukašinovićeva je "upucala" samo 617.8 krugova, pa je na debitantskim Olimpijskim igrama zauzela 44. poziciju.

Upravo su u disciplini vazdušna puška sa 10 metara dodeljene prve medalje na Olimpijskim igrama u Tokiju. Nju je osvojila Kineskinja Jang Ćijan, predstavnica ruskog olimpijskog komiteta Anastasija Galašina je bila srebrna, dok je Švajcarkinja Nina Kristen osvojila bronzu.

Arsovićeva i Vukašinovićeva će se takmičiti u disciplini puška u trostavu na 50 metara, a to takmičenje na prigramu je 31. jula, dok će četiri dana ranije Arsovićeva sa Milenkom Sebićem nastupiti u miks konkurenciji.