ČETVOROSTRUKE ŠAMPIONKE STALE U POLUFINALU Za zlato se bore Švedska i Kanada
EPA-EFE/KIMIMASA MAYAMA

Do sada je odigrano šest finala u ženskom fudbalu na olimpijskim igrama, četiri zlata osvojile su Amerikanke, jedno Norvežanke i jedno Nemice, koje su branile krunu.

Jasno je da će se zlatom u Tokiju okititi neko novi, pošto finale igraju finalistkinje iz Rija Šveđanke i Kanađanke.

Švedska se plasirala u finale Olimpijskih igara u Tokiju nakon pobede nad Australijom 1:0. Jedini gol na meču postigla je Fridolina Rolfo u 46. minutu.

U finalu Igara u Tokiju za protivnika će imati selekciju Kanade, koja je sa 1:0 pobedila SAD golom Džesi Fleming iz penala u 76. minutu

Ženska reprezentacija Kanade imaće priliku da se posle dve bronze na Olimpijskim igrama u Riju i Londonu, bori za prvo zlato.

Fudbalerke SAD su u 31. minutu meča ostale bez prvog golmana Alise Nejer zbog povrede, uz veći posed lopte imale su i 13 šuteva ka golu protivnica, dok je Kanada imala samo tri, ali...

Meč za bronzu igraće se 5. avgusta u Kašimi, dok je finale dan kasnije u Tokiju.