SRBIJA POKLEKLA Olimpijski šampioni poraženi od Hrvata

Repriza olimpijskog finala iz Rija kada su Delfini osvojili zlato i ponosno posle meča zapevali "osvojili smo sve, osvojili smo sve".

Ulog je sada bio znatno manji. Naročito za izabranike selektora Dejana Savića, koji su pobedama nad Australijom i Kazahstanom obezbedili prolaz u četvrtfinale.

Za razliku od njih Hrvatska matematički još nije bila prošla dalje, ali je i ona posle trijumfa 14:12 našla svoje mesto u četvrtfinalu.

Srbija - Hrvatska 12:14 (3:5, 1:1, 4:4, 4:4)

Tokio - Isključenja: Srbija 5, Hrvatska 6.

SRBIJA: G. Pijetlović (9 odbrana), Mandić 1, Dedović, Ranđelović 1, Lazić, D. Pijetlović 1, S. Rašović 2, Aleksić, Jakšić 3, Filipović 2, Prlainović 1, S. Mitrović 1, B. Mitrović.

HRVATSKA: Bijač (15 odbrana), Macan, Fatović, Lončar 1, Joković 4, Bukić 3, Vukićević 1, Bušlje 1, Miloš, Vrlić, Obradović 4, Garsija.

31. minut: Rašović još jednom sa igračem više pogađa - 12:14

30. minut: Rašović sa igračem više smanjuje - 11:14.

29. minut: Prlainović je pogodio iz peterca - 10:14.

28. minut: Bukić sa dva igrača više ne promašuje - 9:13. Maro Joković sa nezgodne strane još jednom pogađa - 9:14.

27. minut: Ranđelović sa igračem više na prvoj stativi neumoljiv - 9:12.

26. minut: Ponovo Paolo Obradović sa igračem više - 8:12.

25. minut: Bukić povećava prednos Hrvata - 8:11.

4. ČETVRTINA:

21. minut: Mitrović pogađa sa igračem više, nerešeno je - 8:8. Vukićević je treći put isključen, završio je meč. Obradović je iznenadio Pijetlovića iz daljine - 8:9.

19. minut: Jakšić je sa dva gola primakao Srbiju.

3. ČETVRTINA

15. minut: Paulo Obradović je povećao prednost Hrvata - 4:6.

9. minut: Novi gol kapitena Filipovića - 4:5. Na drugoj strani sa igračem manje brani Pijetlović.

2. ČETVRTINA:

8. minut: Brza kontra i uspešna realizacija kapitena Filipovića - 3:5.

7. minut: Šut Filipovića uz pomoć stative brani Bijač. Na drugoj strani kontra Hrvata, u situaciji jedan na jedan sa dva metra brani Pijetlović.

6. minut: Stativa Dedovića iz daljine. Obradović na drugoj strani pogađa stativu, ali se lopta od nje odbija u gol - 1:5. Sa igračem više pogađa Duško Pijetlović na drugoj stativi - 2:5.

5. minut: Kontra Hrvata i lak gol Lončara u situaciji jedan na jedan - 1:4.

4. minut: Sa igračem više konačno pogađa Jakšić - 1:3.

3. minut: Hrvati imaju napad sa dva igrača više, sa nezgodne strane pogađa Joković - 0:2. Šut Bušljea iz daljine neuhvatljiv za Pijetlovića - 0:3.

1. minut: Prvi napad i odmah gol Jokovića iz daljine - 0:1.

1. ČETVRTINA:

U finalu u Riju Delfini su bili ubedljivi, pet godina kasnije ulog je manji, ali su timovi praktično isti.