MAGIJA Dončić se igrao protiv Karija i šampiona NBA lige
AP Photo/Brandon Wade

Dalas je u prvoj četvrtini u nekoliko navrata vodio sa plus 17, da bi Golden stejt do kraja poluvremena uspeo da se vrati i ode na odmor sa jednim poenom zaostatka (55:54).
Tokom cele trećine četvrtine u vođstvu je bio domaći tim, dok je poslednja deonica donela neizvesnu završnicu.

Gosti su trojkom Stefena Karija poveli sa 110:108 u finišu meča, a zatim sledi serija Dalasa od 5:0, koja je počela preciznim šutem sa distance Tima Hardaveja 1:49 minuta pre kraja.

SVI SRCEM ZA SRBIJU Jokić otkrio da prati Svetsko prvenstvo, pa poslao nikad jaču poruku "olrovima"

Dalas do kraja nije ispustio prednost i aktuelnim šampionima je naneo drugi poraz u poslednjih sedam mečeva.

Luka Dončić je ostvario 51. tripl-dabl u karijeri sa 41 poenom i po 12 skokova i asistencija, Hardavej je u pobedi Dalasa dodao 22 poena, dok je Džoš Grin upisao 13 poena.

Kari je u poraženoj ekipi postigao 32 poena, uz po pet skokova i asistencija, Džonatan Kuminga je ostvario dabl-dabl sa 14 poena i 10 skokova, a Drejmond Grin je zabeležio 12 poena.

Dalas je deveti na tabeli Zapadne konferencije sa skorom 10/10, dok je Golden stejt na 10. mestu sa polovičnim učinkom posle 22 utakmice.