Šaćiri i Džaka idu kući, Švedska u četvrtfinalu! (1:0) (VIDEO)

A.G. | sport 2018-07-03 15:49:06 2018-07-03 15:49:06

Fudbaleri Švedske eliminisali su Švajcarsku u osmini finala Mondijala. Šveđani su golom Forsberga slavili sa 1:0 i u četvrtfinalu će na Engleze ili Kolumbiju.

EPA/Etienne Laurent

Fudbaleri Švedske savladali su Švajcarsku 1:0 i plasirali se u četvrtfinale Svetskog prvenstva gde će igrati protiv boljeg iz večerašnjeg duela Engleske i Kolumbije.

Jedini gol na utakmici postigao je fudbaler Lajpciga Emil Forsberg u 66. minutu.

17.52 - Kraj. Utakmica je završena. Švedska prolazi dalje, Švajcarci eliminisani.

17.49 - Faul za Šveđane, Lang je srušio Olsona! Švajcarac je bio poslednji igrač u odbrani i dobio direktan crveni karton. Posle konsultacije VAR tehnologije, Skomina pokazuje na slobodan udarac.

17.47 - Prilika za Švajcarce, ali bez promene rezultata.

17.42 - Švajcarci napadaju iz petnih žila ne bi li sprečili eliminaciju, Šveđani odolevaju.

17.28 - Vladimir Petković reaguje posle primljenog gola i šalje na teren napadače Seferovića i Embola, a na klupu šalje Džemailija i Zubera. A izmena nije prošla uobičajeno.

17.22 Gooool! Švedska vodi 1:0, šutirao je Forsberg, lopta je kačila Akanđija i prevarila Zomera!

17.15 - Šveđani se polako oslobađaju, ali fali im ozbiljnija završnica ukoliko misle da ugroze gol Zomera.

17.09 - Švajcarci sabili Šveđane u njihovom šesnaestercu, ne daju im da dođu do daha.

17.01 - Počelo je odlučujućih 45 minuta na utakmici u Sant Peterburgu!

17.00 - Uskoro kreće drugo poluvreme, a pogledajte učinak švedskog napadača Markusa Berga u prvih 45 minuta. Jedan detalj nije promakao.

16.46 - Završeno je prvo poluvreme u Sant Peterburgu. Bilo je prilika na obe strane, ali na golove se još uvek čeka.

16.39 - Po jedna šansa na obe strane. Najpre je Džemaili šutirao oštro preko gola, a potom je Švađanin Forsberg tukao iz slobodnog udarca, ali je lopta nakon što je dotakla protivničkog igrača završila pored gola.

16.37 - Ima i onih koji su očekivali mnogo više od ovog meča ili su možda samo umorni.

16.33 - Raspalio je Džaka domaćinski po lopti, ali je ona ipak otišla više nego što je on zamislio.

16.27 - Kakva šansa za Švedsku! Tukao je Berg, ali Zomer je krajnjim naporom odbranio.

16.20 - Kako meč odmiče, Švajcarci sve dominantniji, ali još uvek ne mogu da pronađu rupu u švedskom bedemu.

16.12 - Veličanstven pogled sa stadiona u Sant Peterburgu

16.05 - Sudeći prema uvodnih nekoliko minuta, Švajcarci su ti koji napadaju i drže loptu u svom posedu, ali još uvek nisu ozbiljnije ugrozili gol Švedske, koja je zamalo ušla u šansu, ali je Berg očajno reagovao.

16.00 - Utakmica je počela. Šveđani igraju u karakterisitčnoj formaciji 4-4-2, dok će napad Švajcaraca predvoditi Josip Drmić, a iza njega dejstvovati Šaćiri, Zuber i Džemaili.

15.56 - Ne baš impresivan podatak za reprezentaciju Švedske, ali ovaj meč je po mnogo čemu istorijski i za jedne i drugo, kasnije ćemo videti ko će biti junak, a ko tragičar.

15.50 - Utakmica uskoro počinje, a ekipe će igrati u sledećem sastavu.