Senzacija u Moskvi, sampion iz 2010. ide kući, Foto: EPA

Rusija je u četvrtfinalu. Evo kako su se izvodili jedanaesterci:

Rusija - Smolov, Ignaševič, Golovin i Čerišev bili su precizni.

Španija - Inijesta, Pike i Ramos zatresli su mrežu Akinfejeva, ne i Koke i Aspas.

120' KRAJ UTAKMICE. Izvodiće se penali. U regularnom toku bilo je 1:1.

119' Poslednji pokušaj Španaca, Rodrigo je šutirao u Akinfejeva.

115' Sporna situacija - Ignaševič je držao Pikea za dres, Španci su reklamirali penal. Kujpers se konsultovao sa drugim sudijama u kontrolnim sobama - VAR je "rekao" - nema penala.

109' Rodrigo se varkom lako oslobodio čuvara, stuštio se ka Akinfejevu i umesto da asistira Aspasu, šutirao je iz sve snage u golmana Rusije.

Počeo je i drugi produžetak.

105' Asensija menja Rodrigo. Ovde će se po svojoj prilici pucati penali. Pike posle centaršuta Kokea šutira u Akinfejeva. Kraj prvog produžetka.

99' Konačno šut ka Akinfejevu, tukao je Asensio i to iz kolena.

95' Ne vredi, Španci se trude ali nemaju nikakvo rešenje kako da probiju bunker svih bunkera. Rusi idu na penale, a napadačima poput Smolova ili Čeriševa definitivno je naređeno da NI PO KOJU CENU ne prelaze centar terena.

Počeo je prvi produžetak.

KRAJ UTAKMICE. Gledaćemo produžetke, Španija - Rusija 1:1.

86' Spetljali su se Rusi u sjajnoj kontri, Ramos je na vreme pao i iznudio faul u napadu.

84' Posed lopte 74:26 u korist Španaca! 711 pasova "furije" naspram 126 "baćuški". Odličan šut Inijeste, brani Akinfejev.

81' Smolov je zamenio Džjubu, a Aspas neprimetnog Dijega Košta (bez udarca ka golu Akinfejeva danas). Opsada gola Rusa, i dalje 1:1.

70' Naća i Silvu zamenili su Karvahal i Inijesta. Selektor Fernando Jero gleda da kako zna i ume izbegne ulazak u produžetke. Španci "dave" s loptom, sada su je 150 sekundi bez prestanka dodavali jedan drugom.

Mondijal

EPA/Sergei Chirikov

Isko u prodoru, Foto: EPA/Sergei Chirikov

60' Čerišev menja Samedova, i dalje gleda selektor Čerčesov da De Heu ugrožava iz kontre.

55' Đordi Alba i Košta oprobali su šut, lak plen za Akinfejeva. Španci konstantno kruže oko šesnaesterca Rusa koji igraju isključivo na kontre.

46' Čerčesov je ostavio Žirkova u svlačionici, u igri je Granat. Kraj aut linije se zagreva Andres Inijesta.

Poluvreme, Rusija - Španija 1:1.

45' Odličan napad Španaca, sjajni Isko asistira Košti, ovaj glavom upućuje udarac u Akinfejeva.

40' GOOOOL! Džjuba iz penala za 1:1. Prethodno je Pikea lopta u kaznenom prostoru pogodila u ruku.

36' Konačno šansa za Ruse - posle dugotrajnog petljanja oko šesnaesterca, loptu u pravom momentu dobija Golovin, šutira pored gola.

Serhio Ramos

EPA/Peter Powell

Serhio Ramos, Foto: EPA/Peter Powell

27' Rusi uporno preskaču sredinu terena i dugim loptama traže Džubu. Tamo su neprikosnoveni Ramos, Pike i Buskets tako da domaći moraju što pre da menjaju taktiku.

20' Rusija umesto da napadne i dalje se brani, iako gubi. Španci žele da završe posao u prvom poluvremenu.

14' Prvi pokušaj Rusa, preko Kuzjaeva. Ništa ozbiljno.

12' GOOOOL! Serhio Ramos! Španci su do prednosti došli posle prekida. Biće da će gol ipak biti pripisan Ignaševiču.

Žirkov je nesmotreno i pomalo brutalno nagazio Naća, što je za Bjorna Kujpersa bio signal da svira faul. Usledio je savršeno precizan centaršut.

3' Španci insistiraju na napadima po desnoj strani, gde su Isko, Silva i Dijego Košta. Rusi za sada u potpunoj defanzivi. Ipak, prvi korner na meču biće u korist domaćina SP.

Dobar dan i dobrodošli na tekstualni prenos utakmice Španija - Rusija na portalu Alo!