EPA/Friedemann Vogel
Marko Rojs

AP

Marko Rojs, Foto: AP

KRAJ UTAKMICE. Nemačka - Švedska 2:1. Neverovatna, verovatno i najbolja utakmica do sada na Mondijalu. Hvala vam što ste bili uz nas!

Nemačka

Nemačka je ipak pobedila, Foto: EPA/Friedemann Vogel

90+4 GOOOOL! Ma da li je ovo moguće? Toni Kros! Nemačka će narednih dana izgovarati samo ime zvezde Reala. Kros je sjajnim udarcem minut pre kraja srušio impresivne Šveđane.

90+2' Stativa Julijana Branta!

90' Fenomenalni Olsen iz gola vadi loptu posle šuta Marija Gomeza! Neverovatna intervencija, osmine finala vredna.

89' Brant ulazi umesto Hektora. Nemci u publici, sudeći prema izrazima lica, digli su ruke ne samo od ove utakmice već i osmine finala.

81' Nemci bez Boatenga! Napravio je oštar prekršaj na Bergu, Marcinjak posle "intervencije" VAR-a, pokazuje drugi žuti tj. crveni karton.

78' Durmaz i Guideti u igri su u timu Švedske umesto Klasona i Toivonena. Brane Šveđani 1:1.

72' Od gola Nemačke gledamo "viktorije". Svaka čast Šveđanima ako do kraja meča sačuvaju gol.

65' Konačno je i Toni Kros oprobao šut, sa više od 25 metara. Samo korner.

59' Najbolja šansa za Nemačku večeras - Kimih je odlično uposlio Rojsa koji se potpuno razgoropadio na terenu. Zakasnio je za sekund na pas, propala je prilika za potpuni preokret.

48' GOOOOL! Videlo se čim je Gomez ušao u igru da Nemačka kreće sa totalnim napadima. Marko Rojs pratio je napad Vernera po levoj strani i u pravom trenutku utrčao je pred gol Šveđana.

46' Mario Gomez zamenio je neprimetnog Julijana Drakslera. Joakim Lev baca sve karte na napad, što je i logično.

Poluvreme. Švedska je pokazala da nije slučajno eliminisala Italijane iz baraža. Da li će isto da uradi i Nemcima ovde?

Joakim Lev

AP

Joakim Lev, Foto: AP

44' Lukav potez Boatenga, umalo gol. Navijači Švedske su u transu, ako Nemačka izgubi i večeras - ide kući.

38' Gundogan je šutirao sa dvadesetak metara, teškom mukom Šveđani sprečavaju gol. Nemci pokušavaju i da prave pritisak na sudiju Marcinjaka iz Poljske da svira penal.

32' GOOOOL! Ola Toivonen! Sjajan napad Švedske, Toivonen lagano lobuje istrčalog Nojera. Nemačka u potpunom šoku.

28' Pritisak Šveđana. Joakim Lev ne može da računa na povređenog Rudija. U igri je Ilkaj Gundogan, fudbaler Mančester sitija.

24' Toivonen je nezgodno zakačio Rudija kopačkom po licu. Ukazuje se pomoć Nemcu, doktori teško mogu da zaustave krvarenje. Nije poznato da li mu je rasečen obraz ili ima prelom nosa.

Nemačka

AP

Rudiju teče krv iz nosa, Foto: AP

13' Kakva prilika za Švedsku - Rudiger se poigravao na svojoj polovini terena. Loptu mu je oteo Berg i istrčao s njom do Nojera. Iskusni golman Nemačke spasava svoj tim.

5' Odličan napad Švedske, fudbaler Lajpciga Emil Forsberg imao je priliku za gol. Izblokiran je.

2' Strašan pritisak Nemaca, već dve šanse za Milera i Tima Vernera.

Nemačka

AP

Na klupi Nemačke su Gomez, Ozil i Gundogan, Foto: AP

Počela je utakmica. Šveđani su u baražu za SP napravili senzaciju veka eliminisavši Italijane. Mogu li i danas da šokiraju Nemačku?

19:05 SASTAVI:

Došao je i taj dan kada ćemo videti koliko su branioci titule iz Brazila zapravo jaki.

Posle senzacionalnog kiksa i poraza od Meksika, Nemci večeras moraju da idu ISKLJUČIVO na pobedu protiv Šveđana, koji su u prvom kolu savladali Koreju sa 1:0.

Mondijal

EPA,AP

Nemice su okupirale Soči, Foto: EPA,AP

Joakim Lev najavio je promene u timu, Šveđani za to vreme misle i na kupanje.

Mondijal

EPA,AP

Provod u Sočiju, Foto: EPA,AP

Bar njihovi navijači, koji su se poskidali u Sočiju goli i krenuli u kupanjac "kao od majki rođeni".