Mažić pokazao KAKO se sudi PENAL, Meksiko u osmini finala! (VIDEO)

I.Đ./A.G. | sport 2018-06-23 15:51:47 2018-06-23 15:51:47

Fudbaleri Meksika pobedili su Južnu Koreju sa 2:1 u prvoj utakmici grupe F na Mondijalu. Strelci za "sombrerose" bili su Vela iz jedanaesterca i Ernandez, dok je Son u nadoknadi vremena postigao utešni gol za azijsku ekipu. Meksiko se ovim trijumfom plasirao u osminu finala i pre poslednjeg kola i meča sa Švedskom.

EPA,AP

KRAJ UTAKMICE. Meksiko - Južna Koreja 2:1. Hvala vam što ste pratili prenos na portalu Alo!

90+2' GOOOOL! Son je odlično šutirao s distance, Očoa je bio markiran. Koreja ima još samo tri minuta za mogući remi.

74' Son je imao kolosalnu šansu za 2:1, ali se "deda" Rafael Markez (39) isprečio u poslednjem trenutku.

66' GOOOOL! Havijer Ćićarito Ernandez prvi je meksički fudbaler IKADA, koji je postigao 50 golova za nacionalni tim.

Neopisiva radost ovog igrača posle gola.

61' Najveća šansa za Koreju, Li je odlično šutirao sa desetak metara. Salsedo je izblokirao gol.

53' Koreja je reklamirala penal kod Mažića, srpski arbitar nije pao na pritisak.

51' Nema promena u timovima. Ćićarito Ernandez bori se kao lav da dođe do brojke od 50 golova u dresu reprezentacije.

POLUVREME. Završeno je prvo poluvreme utakmice u Rostovu u kojoj na odmor Meksikanci odlaze zadovoljniji zbog vođstva. Korejanci nisu bili bez šansi, ali će morati da porade na realizaciji ukoliko žele da ostvare rezultat koji će ih održati u igri za plasman u nokaut fazu.

43' Vrlo dobra prilika za Meksiko da već na poluvremenu imaju sigurnu prednost, ali je Lozano posle odličnog prodora po levoj strani loptu poslao preko gola.

24' GOOOL! Karlos Vela je doneo vođstvo Meksiku iz penala. "Sombrerosi" vode 1:0 od 26. minuta