Hrvatska u ČETVRTFINALU protiv RUSIJE! (VIDEO)

I.Đ. | sport 2018-07-01 19:26:21 2018-07-01 19:26:21

Fudbaleri Hrvatske igraće u četvrtfinalu 7. jula u Sočiju protiv Rusije. Hrvati su večeras posle boljeg izvođenja jedanaesteraca eliminisali Dance. U regularnom toku bilo je 1:1.

EPA

Hrvatska je sa 3:2 savladala Dansku u penal seriji.

Precizni za Hrvate bili su Rakitić, Kramarić i Modrić, ne i Badelj i Pivarić.

U timu Danske, pogotke su postigli Kjer i Kron-Deli, ne i Eriksen, Šene i Jorgensen.

KRAJ. Počinje izvođenje jedanaesteraca u Nižnji Novgorodu.

117' PENAL za Hrvatsku! Modrić šutira, Šmajhel brani!

Prethodno je Rebić pobegao odbrani i nepropisno je srušen u šesnaestercu.

107' Šta li su Danci čekali sa Sistom? Kako je ovaj igrač ušao na teren umesto slabog Brajtvajtera, tako je živnuo i napad. Dve odlične akcije i šut Sista, pored gola. Badelj menja Mandžukića.

Kraj prvog produžetka.

104' Pokušavaju Hrvati preko Modrića i Kramarića, ali danska odbrana je besprekorna. Jedan šut Kramarića otišao je preko gola. Kron-Deli menja Dilejnija.

94' Počeli su produžeci, nema uzbuđenja. Kramarić je zamenio Perišića.

Kraj. Produžeci. Potpuno očekivano. Realno je da ćemo i ovde gledati penale.

90+2' Najbolja prilika za Hrvatsku, Rakitićeva "bomba" sa 25 metara, tik pored gola Šmajhela.

83' Pivarić je ušao umesto Strinića. Perišić je pokušao posle centaršuta sa leve strane, lopta ide preko gola. Nema dileme da oba tima razmišljaju samo o penalima.

72' Terenska inicijativa Danaca u drugom poluvremenu tek sad je krunisana šutem ka golu Subašića. Probao je Jorgensen.

69' Očaj od utakmice. Kako su nas zavarali Hrvati i Danci posle prva četiri minuta meča...

U timu Danske je Nikolaj Jorgensen, umesto neprimetnog Kornelijusa. Kod Hrvatske, umesto Brozovića na terenu je Kovačić.

62' Koliko je sada pretrčao Dilejni s loptom...najmanje 40 metara. Na kraju je uspeo da asistira Brajtvajteru, ali ovaj jako loše završava akciju. U timu Danske vrlo je malo igrača koji su u stanju da postignu gol večeras.