Crvena zvezda - Himki
ALO Foto: Marko Metlas

Crvena zvezda - Himki, Foto: ALO Foto: Marko Metlas

Zvezda je doživela svoj 5. poraz u najelitnijem klupskom takmičenju u Evropi. Četa Pabla Lasa je nadigrala šampiona ABA lige pre svega sjajnom igrom u poslednjoj četvrtini kada su Madriđani pogodili čak sedam trojki.

Crveno-beli su katastrofalno odigrali taj deo utakmice i gotovo 5 minuta nisu dali koš.

Beron sa 18 i Braun sa 14 poena bili su daleko najefikasniji u redovima Zvezde, dok su Real predvodili Ljulj sa 16 i Fernandez sa 12 poena.

KRAJ UTAKMICE

10' Ljulj sedmom trojkom u poslednjoj deonici postavlja konačan rezultat - 75:60.

9' Kozer pogađa još jednu trojku za Madriđane i sada definitinvo stavlja tačku na utakmicu!

8' Rudi Fernandez cepa mrežicu na 2 i po minuta do kraja susreta i čini se rešava ovaj duel budući da gosti imaju plus 10 - 68:58.

7' Kako je sada prikucao Braun, možda i potez utakmice! 61:56

Crvena zvezda - Real Madrid, Foto: ALO Foto: Miloš Dreković

6' Posle 5 i po minuta Zvezda je postigla prve koševe. Beron je bio precizan sa penala, 61:54.

5' Košarkaši Zvezde nisu postigli niejdan poen u poslednjoj četvrtini, dok Madriđani postižu četvrtu vezanu trojku i prave seriju od 12-0, neverovatno loše izdanje košarkaša šampiona Srbije - 61:52.

4' Zvezda još uvek bez koša u ovoj četvrtini, a Real pogađa svoju treću trojku - 58:52.

3' Posle tri skoka u napadu Real pogađa novu trojku preko Kozera, loš skok Zvezde - 55:52 za goste.

1' Rudi Fernandes pogađa svoju drugu trojku, ponovo je nerešeno - 52:52.

ČETVRTA ČETVRTINA

10' Fajeee, nova trojka za crveno-bele! Vode domaći prvu put, 52:49!

9' Pod pritiskom pogađa Braun, 49:49.

8' Beron pogađa iz flutera i ponovo je nerešeno - 47:47.

7' Braun pogađa dva penala za izjednačenje, 45:45.

6' Druga trojka Simanića, Zvezda na minus 2 - 45:43

5' Simanić pogađa trojku, 45:40.

Crvena zvezda - Real Madrid

ALO Foto: Miloš Dreković

4' Dobrić pogađa trojku, ali onda ponovo škripi u odbrani crveno-belih i veoma lako primaju poene iz reketa - 45:37.

2' Raspucano se igra na početku četvrtine, Beron vezuje 7 poena, 39:34.

TREĆA ČETVRTINA

10' Posle dva promašena bacanja Gista, Braun sjajnim prodorom postiže poene. Onda Beron 6 sekundi pre kraja 1. poluvremena pogađa neverovato tešku torjku iz ugla. Laso je zatražio tajm-aut kako bi njegova ekipa organizovala poslednji napad. Ljulj je pretrčao ceo teren i u padu pogodio u poslednjoj sekundi, na odmor se ide rezultatom 33:27 za goste iz Madrida.

9' Faulom je zaustavljen Braun pa će Zvezdin plej na liniju za slobodna bacanja. Polovičan učinak, 28:22. A onda majstorija Rudija Fernandeza koji za 7,5 metara pogađa trojku - 31:22.

8' Ponovo Zveda daje loptu u ruke igračima Reala, gosti posle trojke Laprovitole i kontre vode sa 27:19.

7' Kuzmić sjajno "zida" i doalzio do svojih prvih poena, 22:19.

6' Faje postiže poene sa distance, a onda Bili Beron cepa mrežicu za tri poena, 22:17 za goste. Tajm-aut Pablo Laso.

4' Ponovo sjajan pik gostiju, Zvezdina odbrana naivno ispada i Real diže svoje vođstvo, 20:11.

3' Real brutalno kažnjava Zvezdinu dekonctrisanost u napadu i sa dve kontre dolazi na 18:11. Tajm-aut Andrija Gavrilović.

1' Tavares postiže nove poene, a Faje sa penala dolazi do svojih prvih koševa, 14:11 za Madriđane.

DRUGA ČETVRTINA

10' Braun pravi faul na 2,5 sekunde do kraja prve četvrtine i šalje Ljulja na liniju penale. Plej Reala pogađa jedno pa je rezultat na kraju prve deonice 12:9 za Real Madrid.

9' Prvi poeni Kampaca, sjajan prodor brzog Argentinca za izjednačenje 9:9. Zatim idealan pik-en-rol Ljulja i Tavaresa za novo vođstvo "kraljevića", 11:9.

8' Gist je u "modu", postiže svoj šesti poen i dovodi Beograđane u vođstvo, 9:7

7' Pogađa Braun svoju prvu trojku što jeste dobar znak za crveno-bele budući da se Zvezdin plej ne libi da posle promašaja nastavi da pokušava i na taj način "buši" odbranu Reala koja mu se spušta ispod bloka, 7:7.

6' Gist pogađa sa vrha "kapice", 7:4

5' Mnogo promašaja na obe strane prekida Serhio Ljulj prvom trojkom na meču, 7:2 za Real.

3' Tavares postiže nove poene za španski tim, 4:2

2' Ono je što je uradio Dek ponovio je Gist, bukvalno je centar crveno-belih razgrnuo sve u reketu i lagano poentira, 2:2.

1' Pokušao je Lorenco Braun za tri poena, ali je bio neprecizan. Sa druge strane Dek je uneo u koš igrače Zvezde i postigao prve poene na meču.

PRVA ČETVRTINA

19:00 Utakmica je počela.

18:50 Igrači izlaze na parket.

18:40 Čović (povreda kolena), Davidovac (povreda leđa) i Braun neće igrati zbog povreda, dok je Jovanović odlukom trenera van tima. Mario Nakić, talentovani srpski košarkaš, ne nalazi se među dvanaestoricom igrača Real Madrida.

18:35 Čini se da je sve spremno za veliki meč.

Evroliga, sedmo kolo:

Crvena zvezda – Real Madrid

Dvorana: Štark arena

Gledalaca: 16457

Sudije: Paterniko, Mogulkoč, Vilius.

Zvezda: Kuzmić, L. Braun, Perperoglu, Lazić, Faje, Beron, Nenadić, Dobrić, Gist, Dženkins, Simanić, Odžo.

Real: Kozer, Rendolf, Fernandes, Kampaco, Laprovitola, Rejes, Dek, Garuba, Kerol, Tavares, Ljulj, Miki, Tejlor.

Mnogi smatraju da eventuelna pobeda beogradskog kluba može bitno trasirati put kao plej-ofu Evrolige.

U najelitnijem evropskom klupskom takmičenju Zvezda je bila kod kuće bila bolja od Himkija i tako došla do svoje druge pobede i sa skorom 2-4 nalazi se na 13. mestu tabele.

Ni "kraljevići" ne briljiraju ove sezone u Evroligi. Četa Pabla Lasa ima skor 3-3 i nema sumnje da će Madriđani učiniti sve da večeras trijumfuju u "Areni".