KK Crvena zvezda - Mega
aba-liga.com

KK Crvena zvezda - Mega , Foto: aba-liga.com

KK Crvena zvezda prekida seriju od 4 vezana poraza (Budućnost, Makabi, Krka, Barselona) jer je ubedljivo savladala ekipu Mege sa 88:70. A najefikasniji na meču bio je sjajani Dejan Davidovac sa 17 poena.

Zvezda je u svojim redovima imala još četvoricu dvocifrenih igrača (Gist 14p, Braun 11p, Perperoglu 11p, Beron 11p)

KRAJ MEČA

10' Pobeda Crvene zvezde, 88:70.

9' Prvi strelac Zvezde na ovom meču je Davidovac koji postiže svoj 17. poen. Crveno-beli idu na plus 18.

8' Gist se najbolje snašao u reketu Mege, a zatim Beron u kontri pogađa za plus 15! (85:70)

7' Jako bitna krađa i sjajna završnica Dejana Davidovca, 81:68

6' Kuzmić sa linije penala pogađa jedno bacanje, plus 11 za šampiona Srbije (79:68)

Andrija Gavrilović

Andrija Gavrilović, Foto: aba-liga.com

3' Seriju Mege od 7:0 prekida Ognjen Kuzmić, ponovo je plus 12 (78:66)

2' Zakucava Dobrić za prve poene Zvezde u 4. četvrtini, ali zatim Mega vezuje brzih 5 poena i "samo" je 12 razlike za crveno-bele

1' Nekoliko loših poteza crveno-belih na startu poslednje deonice, Mega je preko penala vezala 4 poena - 74:59

ČETVRTA ČETVRTINA

10' Majk Odžo pogađa 2+1 za novo Zvezdino maksimalno vođstvo, čak plus 19 (74:55)

8' Pogađa Beron novu trojku za domaćina, 67:52

Ognjen Kuzmić

Ognjen Kuzmić, Foto: aba-liga.com

7' U ovim momentima Zvezda "melje" Megu, 2+1 pogodio je Davidovac za plus 17

6' Gist sa svoja 4 vezana poena dovodi šampiona Srbije na najveću prednost od 60:46

4' Lorenco Braun sjajnim prodorom vraća crveno-bele na plus 12

3' Seriju od 7 vezanih poena domaćina prekida Miljenović, ali Davidovac ponovo pogađa za tri poena - 54:42.

2' Furiozan početak 2. poluvremena za Zvezde, Gist pogađa za dva, zatim Davidovac pogađa trojku, serija crveno-belih od 5:0. Pogađa oba penala Džejms Gist i dovodi šampiona Srbije do najveće prednosti u meču, plus 11 (51:40).

TREĆA ČETVRTINA

10' Smušeno je odigrala Zvezda finiš 1. poluvremena, pa na odmor ide sa minimalnim vođstvom, 44:40

9' Gist propušta priliku za 2+1, ali zatim Braun seče loptu i poentira za 44:36

8' Mišković sa penala smanjuje prednost crveno-belih, 40:36

6' Kuzmić vezuje 4 poena, 40:32

5' I evo ga, prvi poeni centra Beograđana, Ognjena Kuzmića, 38:30.

4' Raspoložen je Stratos, postigao je 11 poena i dovodi crveno-bele do 36:27.  Ognjen Kuzmić je ušao u igru.

2' Perperoglu pogađa 2+1 i odvodi Zvezdu na plus 5, 28:23

1' Trojkom Mega otvara Mega ovaj deo meča, ali Davidovac uzvraća istom merom, 25:22.

DRUGA ČETVRTINA

10' Perperoglu pogađa 4. Zvezdinu trojku, domaćin vodi 20:16. Odžo je pogodio dva penala, ali je Macura pogodio uz zvuk sirene i postavio konačan rezultat prve četvrtine 22:19.

9' Braun ponovo vraća prednost crveno-belima, 15:14

7' Igra se u veoma brzom ritmu, ali sa puno grešaka. Braun je pogodio u kontri i vratio vođstvo na stranu Zvezde, 10:9

6' Mišković pogađa preko Simanića za tri poena, vode gosti, 7:6

4' Sjajno razvijena kontra Mege i brutalno zakucavanje Stanića, 6:4

2' Simanić pogađa i drugu trojku za Zvezdu, 6:0

1' Trojku iz ugla pogađa Lorenco Braun, 3:0 vode domaćini.

PRVA ČETVRTINA

17:00 Utakmica je počela.

16:45 Igrači se već uveliko zagrevaju. Ova utakmica se igra u Železniku, a ne u sali "Aleksandar Nikolić".

KK Crvena zvezda ugostiće ekipu Mege Bemax u okviru 4. kola ABA lige, meč je na programu od 17h.

Za crveno-belima je izuzetno turbulentna nedelja. Šampion Srbije je ostao bez trenere nakon što je Milan Tomić podneo neopozivu ostavku. Na mesto šefa stručnog štaba došao je Tomićev zamenik Andrija Gavrilović, koji je predvodio ekipu u porazu od Barselone u okviru 4. kola Evrolige.

Šampion Jadrana loše stoji u regionalnom takmičenju budući da je na tri meča pobedio samo jednom i to prvi meč kada je kod kuće savladana Primorska. Mega takođe ima samo jednu pobedu iz tri kola i to protiv Zadra u poslednjem meču, dok su FMP i Cedevita Olimpija bili bolji od čete Dejana Milojevića.