Ognjen Jaramaz (Partizan)
KK Partizan

KK Partizan

Ognjen Jaramaz (Partizan), Foto: KK Partizan

Jedino vođstvo Partizana na meču bilo je kada je Džošua Perkins četiri sekunde pre kraja pogodio posle prodora na drugi obruč, usput mu je lopta u jednom momentu i ispala, ali je taj koš bio dovoljan da crno-beli pobede Lokomotivu Kuban 71:69.

Gubio je Parni valjak i 18 razlike, ali se nekako vratio u trećoj četvrtini kada je Mika nanizao osam poena. Sve vreme su na koš ili dva zaostatka bili Beograđani, ali nisu uspevali da preokrenu do samog finiša.

Sada je Partizan na skoru 2-2 u Evrokupu.

U 5. kolu Partizan gostuje 3. marta Trentu u Trevizu, a u poslednjem 6. kolu 10. marta u Beogradu dočekuje Metropolitans. Dva najbolja tima iz grupe će u četvrtfinale.

40. minut: Hervi je zakucao - 66:69. Uzvratio je 32 sekunde pre kraja trojkom Perkins - 69:69. Linč je pogrešio, loptu je uzeo Pejdž. Motovilov je faulirao Jaramaza 17 sekundi pre kraja, ali su tek sad gosti izašli iz bonusa. Prodor Perkinsa i pogodak na drugi obruč - 71:69.

39. minut: Jaramaz pogađa trojku - 66:67. Imao je Perkins šut za vođstvo, ali je promašio, borio se za loptu Tomas, ali je sa loptom izašao u aut.

36. minut: U kontri je pogodio Janković - 59:63. Potom je Tomas doveo Partizan na -2 - 61:63.

35. minut: Po poen Gordona i Pejdža sa bacanja na obe strane - 55:61. Perkins je fauliran u šutu za tri, pogodio je dva bacanja - 57:63.

31. minut: Brzi poeni Hervija na jednoj i Tomasa na drugoj strani - 54:58. Onda je Tomas ukrao loptu rivalu, mogao da zakuca i smanji na -2, ali se sapleo i u kontri je loptu šutnuo nogom u aut.

4. ČETVRTINA:

29. minut: Mika se razigrao, postigao je osam poslednjih poena Partizana - 52:56.

28. minut: Pejdž je sjajno proigrao Miku pod košem za lake poene - 48:52. Kroford siguran na jednoj strani posle ulaza - 48:54, Mika na drugoj - 50:54.

25. minut: Dva puta uzastopno siguran Tomas - 44:50, Partizan je na -6. Mogli su crno-beli da još smanje minus, ali je Mika dao rivalima loptu za lake poene u kontri - 44:52.

22. minut: Tomas siguran u kontri, Jaramaz ubacuje trojku - 40:50.

3. ČETVRTINA:

19. minut: Dve vezane trojke Pejdža - 34:48 primorale su stratega ruskog tima Evgenija Pašutina da nalet crno-belih prekine minutom odmora.

17. minut: Nikako da se crno-beli prenu. Hervi siguran sa bacanja, Vilijams-Gos iz prodora, čak se i Linč upisao među strelce - 28:46.

15. minut: Trojka Kroforda, poeni sa bacanja Motovilova i gosti su na +14 - 26:40.

14. minut: Motovilov probija do koša - 22:32. Gosti su prvi put na dvocifrenom plusu, a Partizan je tri i po minuta bez koša.

12. minut: Ulalud tajm-aut, greška, a na drugoj strani siguran Kroford - 22:30.

11. minut: Kroford i Gordon su poenima - 22:28 primorali trenera Partizana Filipovskog da odmah uzme minut odmora.

2. ČETVRTINA:

10. minut: Posle ulaza Tomasa Partizan je prišao na -1 - 20:21. Partizanov Amerikanac je sa sirenom za kraj četvrtine pogodio još jednom - 22:24.

9. minut: Vilijams-Gos je utekao Pejdžu i položio loptu kroz obruč uz faul Ameriakca sa srpskim pasošem - 16:21.

8. minut: Tomas je ušao umesto kapitena i odmah je bio siguran pod košem - 16:18.

6. minut: Kapiten pogađa i sa bacanja - 14:16. Samo Novica (9) i Ognjen (5) su pogađali za crno-bele.

5. minut: Veličković je ubacio trojku - 10:13, Linč je napravio faul u napadu. Jaramaz je pogodio posle ulaza - 12:13.

3. minut: Kamings sa bacanja, pa Kroford u kontri - 5:11.

2. minut: Meč je poenima s crno-bele strane otvorio kapiten Veličković - 2:4. Na trojku Kroforda - 2:7, odgovorio je istom merom Jaramaz - 5:7.

1. minut: Krenuli su gosti silovito - 0:4.

1. ČETVRTINA:

Partizanovu sezonu najbolje odslikava termin - turbulentno.

Crno-beli su se oprostili od nečeg većeg u ABA ligi.

Što se tiče Kupa Radivoja Koraća tamo ih u četvrtfinalu čeka Borac, koji ih je ove sezone dva puta već pobedio, a ako ga prođu naredni rival, najverovatnije, je Crvena zvezda.

Ni u Evrokupu Parnom valjku ne cvetaju ruže.

Posle ubedljivog trijumfa kod kuće nad Trentom (71:43), usledili su porazi u Francuskoj i Rusiji.

Večeras u goste dolazi Lokomotiva Kuban. Poraz crno-bele vodi na poslednje mesto.

Pobeda, naročito sa više od sedam razlike (u Rusiji poraženi 67:74), daje im nadu da mogu dalje, a to bi im osigurala naknadna pobeda protiv Trenta u gostima.

Partizan - Lokomotiva 71:69 (22:24, 13:24, 17:8, 19:13)

PARTIZAN: Mika 8, Zagorac, Pejdž 8, Dangubić, Jaramaz 11, Veličković 9, Perkins 9, Janković 3, Radovanović, Tomas 23, Trifunović, Mozli.

LOKOMOTIVA: Vilijams-Gos 5, Kamings 5, Hervi 15, Motovilov 6, Kalnietis 2, Ilnicki, Kuzminskas 2, Linč 10, Martjuk, Kroford 16, Gordon 7, Emčenko 1.