Pobeda posle drame!

Alo.rs/M.Č. | sport 2021-04-11 16:54:36 2021-04-11 16:54:36

Crvena zvezda je na svom parketu pobedila Igokeu rezultatom 69:66.

KK Crvena zvezda

Zvezda je posle dramatične završnice došla do važnog trijumfa. Bila je ovo 19. pobeda crveno-belih u ABA ligi, kojom su se ravanširali Igokei za poraz u prvom delu sezone. Tako su se izabranici trenera Dejana Radonjića probili na čelnu poziciju u regionalnom takmičenju.

Igokea je bila bolja tokom prve tri četvrtine. Na poluvremenu su imali +12. Ali, u nastavku ekipa Dejana Radonjića dolazi do preokreta. Treću deonicu su obeležili promašaji na obe strane, a Zvezda je uspela da prepolovi zaostatak, pošto su taj deo igre dobili sa 13:7.

U posledjih deset minuta viđena je prava drama. Domaćin se potpuno vratio u meč u samom finišu, a onda se ušlo u penal završnicu, gde su više koncentracije imali košarkaši Zvezde.

Najefikasniji u redovima pobednika bio je Džordan Lojd sa 18 poena, dok je Kori Volden postigao 16.

Kraj! Simonović je pogodio jedno od dva slobodna bacanja na 3,3 sekunde do kraja. Talić ne pogađa sa pola terena i Zvezda dolazi do pobede 69:66.

40. minut: Lojd pogađa dva bacanja, Vulić maši oba penala, dok je Marko Simonović realizovao oba. Klemons pogađa za dva. Dobrić polovičan sa linije penala. Zvezda vodi 68:64 na 20 sekundi pre kraja.

39. minut: Noko postiže uz faul. Nerešeno je. Čeka nas drama! Noko pogađa dodatno bacanje, Zvezda vodi.

38. minut: Zvezda se vratila u igru. Čeka nas uzbudljiva završnica - 60:62.

37. minut: Noko maši zicer, zatim i Simonović otvorenu trojku, ali je Volden nakon još jednog ofanzivnog skoka Zvezde postigao tri poena i ostavio svoj tim u igri - 52:59.

36. minut: Trojka Klemonsa!

35. minut: Serija grešaka na obe strane, Igoeka i dalje vodi.

34. minut. Vraća se domaćin u igru. Volden pogađa važnu trojku - 49:54.

32. minut: Slaba igra Zvezde u napadu, gosti ponovo imaju dvocifrenu prednost, posle trojke Greja. Radonjić primoran da zatraži tajm-aut.

4. četvrtina

30. minut: Crveno-beli su uspeli da prepolove prednost Igokee sa poluvremena, pa u poslednjih 10 minuta ulaze sa šest poena zaostatka.

28. minut: Mini serija Igokee, koja sada vodi sa 39:47.

26. minut: Tehničju je dobio kapiten Zvezde Branko Lazić. Gosti i dalje bez koša iz igre u nastavku.

25. minut: Trojka Zvezde kojom je prepolovljena prednost gostiju 36:42.

24. minut: Igokea i dalje bez poena u nastavku.

23. minut: Serija promašaja prekinuta poenima Lojda sa linije slobodnih bacanja, zatim Lazić postiže dva poena.

22. minut: Bez poena na početku drugog poluvremena.

3. četvrtina

20. minut: Jagodić Kurižda se povredio u borbi za loptu, pitanje je hoće li biti u stanju da nastavi meč. Igokea nakon dve četvrtine ima +12.

19. minut: Igokea ima dvocifrenu prednost, crveno-beli u problemu - 30:41

17. minut: Kori Volden je postigao trojku za Zvezdu, 17:24, ali je Karmajkl stigao do četvrtog poena na meču, 27:36.

15. minut: Loša igra Zvezde, Igoeka pravi seriju 9:0 i vodi sa 31:22.

13. Igokea ima +4, Radonjić reaguje tajm-autom.

12. minut: Trojka Dobrića, na drugoj strani poentira Talić.

11. minut: Bez poena na startu druge deonice.

2. četvrtina

10. minut: Tim Dragana Bajića održava blagu prednost i vodi posle deset minuta igre.

8. minut: Serija trojki na obe strane. Klemons ostavljen sam na šutu za tri, koristi to, uzvartio je Dobrić, pa Klemons pogađa novu trojku

6. minut: Velika borba na početku utakmice. Ekipe se smenjuju u vođstvu.

4. minut: Sada ekipa Dejana Radonjića nikako da postigne poene, pa tim iz Aleksandrovca preokreće i vodi sa 7:6.

3. minut: Gosti prave seriju 4:0.

2. minut: Igokea nikako da postigne koš iz igre. Lojd pogađa još jednu trojku.

1. minut: Igokea nije iskoristila dva napada, Lojd pogađa trojku za Zvezdu.

1. četvrtina

Meč u hali "Aleksandar Nikolić" donosi pobedniku prvo mesto na Jadranu. Zvezda ima 18 i tri poraza, dok je skor Igokee 19-4.

U prvom meču ove sezone Igokea je deklasirala Zvezdu sa 85:65, pa crveno-beli žele da im se revanširaju.

Biće ovo jubilarni 20. duel dva tima, a crveno-beli vode u pobedama sa 13:6.

Zvezdina sezona u Evroligi je završena, a i Igokea je završila učešće u FIBA Ligi šampiona, pa će se obe ekipe sada skoncentrisati na ABA ligu.

KK Crvena zvezda - Igokea 69:66 (19:22, 11:20, 13:7, 26:17)

Hala "Aleksandar Nikolić"

Crvena zvezda: Hol, Volden 16, Lojd 18, Uskoković, Davidovac 4, Lazić 2, Rit, Dobrić 9, Simonović 3, Jagodić-Kuridža 2, Kuzmić 6, Noko 9.

Igokea: Ilić 3, Jošilo 7, Vulić 2, Klemons 16, Jovanović 8, Grej 4, Simanić, Talić 9, Pot 9, Fundić 0, Kondić, Karmajkl 8.