Nikola Jokić
EPA-EFE/STEVE DIPAOLA

Nikola Jokić, Foto: EPA-EFE/STEVE DIPAOLA

Nikola Jokić je upisao svoj četvrti tripl-dabl u prvom pojavljivanju u plej-ofu sa postignutih 21 poena, 12 skokova, po 6 u odbrani i napadu, 11 asistencija, dve ukradene i tri izgubljene lopte, za 39 minuta igre.

Uputio je 15 šuteva, a ogodio 8, dok je trojke gađao 1/1.

TRINKIJERIJEVE TEŠKE REČI DOPRLE DO KOŠARKAŠA Partizan deklasirao Dinamik u trećem kolu Superlige Srbije

Međutim, ključni igrač u finišu utakmice postaje Džamal Marej, koji je u dramatičnoj završnici realizovao šest uzastopnih slobodnih bacanja, ukupno 11 na celom meču. Plejmejker tima iz Kolorada je utakmicu završio sa 34 poena, 5 skokova i 4 asistencije, za 38 minuta na parketu.

Denver - Golden Stejt

Profimedia

Denver - Golden Stejt, Foto: Profimedia

Geri Heris ostao bez ubačenog šuta van linije 7,24, ali je ipak upisao dvocifreni učinak - 14 poena.

DOKTOR TRENERSKOG POSLA Aleksandar Đorđević sa Virtusom OSVOJIO LIGU ŠAMPIONA

Vredi istaći ulogu Malika Bizlija i njegovih 6 poena u veoma važnim momentima.

U timu Portlanda najkonstantniji je bio Si Džej Mekalum (29 poena, 5 skokova), Demijen Lilard je ubacio poen manje, ali je bio u potpunom kontraritmu u drugoj i trećoj četvrtini.

AU, NE, OPET LEBRON Ili je to ipak Kapela! Iguadala ponovo "popio" monstruoznu bananu! (VIDEO)

U jednom momentu je povezao četiri promašena šuta za tri poena, a u finišu je imao problema i sa linije za slobodna bacanja. Uteha mogu da mu budu asistencije (7) i ukradene lopte (2).

Iznenađenje u redovima domaćeg tima je bio Al-Faruk Aminu sa učinkom od 19 poena, 8 skokova i dve blokade.

POVELA SE OŠTRA POLEMIKA OKO JOKIĆA Ipak, jedan komentar je odbranio Nikolu i svima zapušio usta!

Set Kari je najpre povezao tri trojke, ubacio još jednu u poslednjim trenucima prvog poluvremena, ali je u drugom ostao nedorečen i ostao na 16 poena zabeleženih u drugoj četvrtini.

Enes Kanter

Profimedia

Enes Kanter, Foto: Profimedia

Podbacio je Enes Kanter (5 poena, 10 skokova), a solidan doprinos u finišu meča je imao Rodni Hud (7 poena, 4 skoka, 3 asistencije).

POSTAJE SVE ZANIMLJIVIJE Hjuston smanjio prednost Golden Stejta (VIDEO)

Meč je protekao u velikom broju serija obe ekipe, praktično se igralo u naletima, a utakmica je prelomljena u trećoj deonici, koju je Denver rešio u svoju korist sa 27:14.

Peta utakmica serije je na programu u noći izmeđ utorka i srede, a domaćin će biti Denver.

KOŠARKAŠKA LIGA SRBIJE Prva pobeda Zlatibora, Borac lako sa Dunavom

REGION BRUJI O OVOM GESTU! Šarić dugovao preko milion evra banci, a onda uleteo njegov venčani kum Peković i jednim potezom rešio problem!

MENTALITET CRNE MAMBE! "Poštar" je vrebao svoju šansu ali ona ne želi luzere koji ne mogu da osvoje šampionat! (FOTO + VIDEO)