Efes

Efes, Foto: EPA/Mariscal

Čitava serija morala  rešena je  u odlučujućoj, petoj utakmici u Istanbulu.

Efes je na ovom terenu dobio prva dva meča ubedljivo, da bi Real ostao u seriji zahvaljujući pobedama posle preokreta.

U prvom poluvremenu majstorice viđena je rezultatska klackalica, a na pauzu "kraljevski klub" otišao je sa blagom prednošću.

Ipak, početkom treće četvrtine usledila je velika serija Efesa od 15:0, kojom su stelklu dvocifrenu prednost. su domaći dvocifrenu prednost i činilo se da je to-to.

Real se opet vratio, kao i u prethodne dve utakmice, a u poslednji minut se ušlo pri rezultatu 80:80.

Usledila je trojka Krunoslava Simona, a poslednje poene za Efes dao je naš Vasa Micić sa slobodnih bacanja.

Najefikasniji pojedinac na meču bio je Kris Singlton sa 26 poena i osam skokova. Od njegovih saigrača odličnu ppartiju pružio  je i naš plejmejker reprezentacije Srbije Vasilije Micić, koji je postigao 18 poena, pet asistencija i dva skoka, a odličan je bio i Krunoslav Simon sa 17 poena i tri asistencije.

Kod Reala najbolji je bio Laprovitola sa 17 poena i četiri asistencije, Tompkins je ubacio 12, a Kerol i Ljulj po 10 poena.