SRBIJA SLAVILA U ZAVRŠNICI ZA INFARKT "Orlovi" napravili džinovski korak ka Svetskom prvenstvu
Vladimir Marković

"Orlovi" su tako napravili džinovski korak ka plasmanu na Mundobasket

Srbija je u dvorani “Aleksandar Nikolić” slavila protiv Turske posle drame u finišu meča. Imali su gosti priliku da stignu do trijmfa koji bi "orlovima" žestoko zakomplikovao situaciju pred poslednja dva meča, imali su napad preko Vilbekina na 13 sekundi pre kraja, ali je najbolji pojeidnac u timu Ergina Atamana promašio. Sjajnu odbranu odigrao je tada Vladimir Lučić.

SRBIJA SLAVILA U ZAVRŠNICI ZA INFARKT

Selektor Svetislav Pešić na raspolaganju ovoga puta nije imao Nikolu Jokića, Nikolu Kalinića, Vasilija Micića, Nikolu Milutinova, Vanju Marinkovića, Dejana Davidovca, to je bio slučaj u prvom susretu.

Utakmica je rešena praktično u poslednjim sekundama. Gudurić je minut i po pre kraja sa linije penala doneo Srbiji vođstvo 77:76, a u preostalom vremenu nije bilo poena. Turska je imala 12,8 sekundi za poslednji napad, ali je Skoti Vilbekin promašio napad.

Marko Gudurić je bio najefikasniji sa 18 poena, Dušan Ristić je postigao 16, Ognjen Dobrić 11, a Luka Mitrović 10 poena.

U Turskoj je najefikasniji bio Skot Vilbekin sa 22 poena. Bitim je postigao 18 poena, a Spahi 11.

Meč je obeležilo i skandalozno ponašanje selektora Turske Ergina Atamana. On je sredinom treće četvrtine vršio veliki pritisak na sudije posle jedne odluke o faulu. To je toliko iznerviralo selektora Srbije Svetislava Pešića da se uputio ka kolegi, vičući na njega zbog sramnog ponašanja.

Tok meča mogli ste da pratite na našem sajtu:

Srbija - Turska 77:76 (24:21, 13:13, 17:20, 23:22)

Dvorana: Aleksandar Nikolić (Beograd)

Sudije: Joan Roso (Francuska), Saverio Lanzarini (Italija), Luis Kastiljo (Španija)

Srbija: Lučić 8, Radanov 3, Dobrić 11, Ristić 16, Mitrović 10, Jagodić-Kuridža, Gudurić 18, Jović 6, Jaramaz 5, Simanić, Trifunović, Anđušić

Turska: Birsen, Hazer 5, Vilbekin 22, Bitim 18, Sajbir 2, Mahmutoglu 2, Kabadža 6,Tunčer, Osmani 8, Sipahi 11, Koksal, Jašar 2

KRAAAAJ! POBEDA SRBIJE POSLE NEVIĐENE DRAME!!!

40. minut - Turska je promašila napad, lopta za Srbiju 32,4 sekunde pre kraja. Infarkt završnica!

39. minut - Vilbekin pogađa za tri poena, 22 poena naturalizovanog Turčina - 75:76.

37. minut - Au, kako važna trojka Dobrića, Srbija vodi 73:70!

36. minut - Gudurić preuzima odgovornost i pogađa za dva, nerešeno je - 70:70!

35. minut - Trojka Ristića, ali uzvraća Vilbekin. Tajm-aut Svetislava Pešića - 66:70

33. minut - Osmani je na liniji penala, precizan je oba puta - 60:61.

32. minut - Ristić vraća trojku na trojku - 57:57. Sajber snažnu zakucava, Turci ponovo vode - 57:59. I opet pogađa Ristić za tri, treća trojka centra Srbije - 60:59.

31. minut - Vilbekin trojkom donosi Turskoj prednost - 54:57.

30. minut - Vilbekin sa penala donosi izjednačenje - 54:54. Turska je finiširala četvrtinu sa 7:0.

28. minut - Odlična odbrana Srbije i požrtvovanost Jaramaza koji baca Pionir u trans.

27. minut - Tehnička greška klupi Turske! Gudurić pogađa slobodno bacanje - 46:46. Gudurić odmah zbog prekršaja pogađa tri bacanja, prvi je dvocifreni košarkaš Srbije - 49:46. Njegovih 12 poena.

26. minut - Sjajni Mitrović dolazi do lakih poena. Bitim pogađa novu trojku i donosi prednost Turskoj posle dužeg vremena.

25. minut - Trojku pogađaju Turci i sada je samo +1 za Srbiju.

24. minut - Lučić je fauliran, pogodio je oba - 42:38.

22. minut - Sjajni Mitrović pogađa pod faulom, a onda realizuje i dodatno bacanje - 40:38.

21. minut - Osmani zakucava.

20. minut - Poluvreme! Srbija vodi 37:34. Imali su "orlovi" i plus osam, ali je Turska uspela da se vrati u igru.

19. minut - Tunčer je zaradio tehničku grešku, Lučić pogađa slobodno bacanje - 35:29. Jaramaz koristi oba bacanja za 37:29, najveća prednost Srbije. Vilbekin pogađa za dva pod faulom - 37:31.

18. minut - Trojka Vilbekina, posle koje Svetislav Pešić zove tajm-aut. Sjajan prodor i zakucavanje Gudurića!

17. minut - Sjajno igra Srbija odbranu u ovom periodu utakmice. Turci ne mogu da pronađu put do koša.

15. minut - Zakucava Gudurić u kontri i Srbija opet vodi 28:26.

14. minut - Muče se naši u napadu, ništa ne mogu da pogode u ovim momentima.

13. minut - Dobrić pogađa u tranziciji za prve poene Srbije u drugoj deonici.

12. minut - Jagodić-Kuridža je promašio oba bacanja.

11. minut - Jašar postiže svoje prve poene - 24:23.

10. minut - Krade loptu Jaramaz, Dobrić zakucava u kontri. Srbija posle 10 minuta igre vodi 24:21.

9. minut - Serija Srbije, Jaramaz pogađa trojku - 21:17! Ataman primoran da zove tajm-aut.

8. minut - Gudurić je pogodio oba slobodna bacanja i Srbija vodi 18:17.

7. minut - Sjajna finta Radanova, izbacio je dvojicu igrača Turske i zakucao - 16:17.

5. minut - Ristić raspoložen za igru.

4. minut - Kabadža postiže svoje prve poene - 6:12.

3. minut - Radanov pogađa jedno od dva bacanja - 4:7. Neverovatna trojka Sipahija iz očaja uz zvuk sirene - 4:10. Marko Gudurić smanjuje na 6:10.

1. minut - Odličan početak! Igrala je Srbija dva na dva, Jović je proigrao Ristića, a srpski centar je pogodio trojku.

19.55 - Selektor reprezentacije Turske Ergin Ataman dočekan je zvižducima u "Pioniru".

18.54 - Srbija je u prvom meču ovih rivala slavila kao gost (72:79). Tada je Turska bila sa dosta NBA igrača u sastavu, dok tim Ergina Atamana na današnji megdan od zvučnijih imena dolazi sa Skotijem Vilbekinom i Onuralpom Bitimom.

18.49 - Vasilije Micić je trebalo da se nađe u sastavu, ali je Efes ipak odlučio da zabrani sjajnom plejmejkeru nastup.

KSS

18.47 - Za razliku od meča sa Velikom Britanijom koji su dobili "orlovi", Svetislav Pešić ima pojačanja u vidu evroligaških igrača - Marka Gudurića i Vladimira Lučića.

18.45 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo u košarci. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Beograda.