DONČIĆ DOŽIVEO NERVNI SLOM Ovo ne priliči jednom šampionu - ovako je Luka reagovao kada je shvatio da Slovenija ispada sa Evrobasketa (VIDEO)
EPA-EFE/FILIP SINGER

Košarkaši Slovenije doživeli su šokantan poraz od Poljske u četvrtfinalu Evrobasketa (90:87).

Ispadanje Slovenaca najteže je palo njihovom najboljem igraču Luki Dončiću.

Dončić je režirao veliki preokret  u trećoj deonici (i najavio mogući podvig nakon što je Poljska vodila sa +23 u drugoj četvrtini) isključen je zbog pet faulova, tri minuta pre kraja utakmice, i to dok je Slovenija gubila sa četiri razlike.

Besan zbog toga, odlazeći ka klupi je psovao majku sudiji, a kada mu je pružena plastična flašica s vodom - besno ju je bacio na tlo:

Poljska će u polufinalu igrati protiv Francuske koja je bila bolja od Italije posle produžetka.