NEMA ŠALE SA SRBIJOM "Orlovi" očitali lekciju Poljacima, neka se spreme Italijani u osmini finala
EPA-EFE/MARTIN DIVISEK

U poslednjem, petom kolu "orlovi" su igrali sa Poljskom koja je pretendovala na vrh grupe, ali su pretrpeli poraz rezultatom 96:69.

Na taj način je selekcija Svetislava Pešića zakazala duel sa Italijom u nokaut fazi, a taj meč je na programu u nedelju. "Azuri" su bili četvrtoplasirani u grupi C sa kojom ukršta srpska reprezentacija.

Finska i Poljska imaju po tri pobede i dva poraza. Finska je osvojila drugo mesto zbog boljeg međusobnog skora. Finska će u osmini finala igrati protiv Hrvatske.

NEMA ŠALE SA SRBIJOM

Najefikasniji u selekciji Srbije bio je Nikola Jokić, koji je postigao 19 poena, dok je Nikola Milutinov dodao 16, a Marko Gudurić 15. Vasilije Micić je ubacio 12 poena, dok je Nikola Kalinić dodao 11. Na teren je ulazilo 11 srpskih košarkaša, a u strelce upisali njih devet osim Vanje Marinkovića i Dušana Ristića. U poraženom timu najbolji je bio Mihal Mihalak sa 17 poena.

Srbija je dobro počela meč i prvu četvrtinu dobila rezultatom 28:14. Prednost srpske selekcije je rasla iz minuta u minut, a najveće vođstvo naši košarkaši su imali u 17. minutu kada je bilo 47:23. Srbija je prvo poluvreme dobila rezultatom 52:33.

Poljska je zaigrala angažovanije u drugom poluvremenu, a u 24. minutu uspela je da smanji vođstvo našeg tima na 56:43. Međutim, srpski košarkaši su uspeli da odbiju napad Poljaka i da u poslednju četvrtinu uđu sa vođstvom od 72:50. Srbija je u poslednjoj četvrtini potpuno dotukla selekciju Poljske i zasluženo je slavila sa 96:69.

Srbija je u prvom kolu pobedila Holandiju 100:76, a potom i Češku 81:68. Naša selekcija je u trećem kolu bila bolja od Finske 100:70, a zatim i od Izraela 89:78.

Finska je ranije danas pobedila Holandiju 88:67, dok je Češka nadigrala Izrael 88:77.

Tabela grupe posle petog kola: Srbija 5-0, Finska 3-2, Poljska 3-2, Češka 2-3, Izrael 2-3, Holandija 0-5.

Srbija - Poljska (96:69)

Dvorana: O2 Arena (Prag)

Sudije:  Antonio Konde (Italija), Kerem Baki (Turska), Fernando Kalatrava (Španija)

Srbija: Jokić (19), Kalinić (11), Lučić (4), Micić (12), Davidovac (10), Gudurić (15), Jagodić-Kuridža (3), Jaramaz (6), Marinković, Milutinov(16), Ristić

Poljska: Balcerovski (6), Cel (5), Ponitka (7), Sloter (3), Sokolovski (9), Dževa, Garbač (2), Kolenda (10), Mihalak (17), Olejničak (4), Šenk, Ziskovski (6)

39. minut - Jedino je Mihalak raspoložen u ovim trenucima za Poljsku, upacuje trojku (94:64)

38. minut - Nova trojka za Srbiju, ovoga puta Marko Gudurić (94:61)

37. minut - Mihalak konačno poentira za Poljsku (91:59)

36. minut - Vanja Marinković ponovo na parketu, Milutinov polovičan sa linije penala (90:55)

32. minut - Davidovac sada ima dobre minute. Raduje sjajna širina u timu koju pokazujemo na ovom meču - 83:55.

30. minut - Kalinić pogađa novu trojku za Srbiju! (72:47)

29. minut - Gudurić sa linije penala povećava prednost Srbije, ima deset poena (69:47)

28. minut - Olejničak je ostao sam i poentirao (65:45)

27. minut - Gudurić iz kontre poentira, tajm-aut traži poljski selektor (63:43)

26. minut - Trojka u pravo vreme! Nikola Kalinić je pogodio sa linije 6,75 metara

25. minut - Gudurić u kontri asistira za Jokića, a on lagano ubacuje loptu u koš (58:43)

23. minut - Kapiten Lučić upisuje četvrti poen, a onda Ponitka pogađa za tri (56:43)

22. minut - Jokićeva još jedna magija (54:38)

20. minut - U poslednjim sekundama napada Nikola Jokić pogađa trojku! Međutim, u završnici poluvremena napravio je nesportski faul. Poljaci su iskoristili slobodna bacanja, ali ne i napad na dve sekunde do kraja (52:33)

19. minut - Sjajno zakucavanje Ponitke, pa je Svetislav Pešić primoran da zatraži tajm-aut! (49:31)

Printscreen

18. minut - Ponovo Vasa Micić, njegov šesti poen, a onda i laki poeni za Ponitku (49:29)

17. minut - U kontri Vasilije Micić je protutnjao kao brzi voz kroz poljsku odbranu i pogodio (47:25)

16. minut - Konačno peoni za Poljake, Sokolovski zakucava (43:23)

15. minut - Ponovo precizan sa linije penala Nikola Milutinov, veći ima 10 poena (41:21)

14. minut - Lepo se Milutinov snašao i došao do pogotka, tajm-aut selektora Poljske (39:18)

13. minut - Oba slobodna bacanja je pogodio Nikola Milutinov, novi njegovi poeni, a onda je Davidovac sam bio na trojci i pogodio! (37:18)

12. minut - Davidovac se postiže poene (32:16)

10. minut - Sjajno se snašao Dejan Davidovac, a onda u kontri posle pete asistencije Micića, Jagodić-Kuridža se upisuje u listu strelaca (28:14)

9. minut - Prvi pogdak srpskog centra na ovom šampionatu - Nikola Milutinov! (24:14)

8. minut - Micić je bio brži od Olejničaka i poentirao (22:11)

7. minut - Dosta sreće za Ziskovskog, a onda i magija Nikole Jokića na drugoj strani, već je dvocifren! (20:11)

6. minut - Pogodak uz faul - Nikola Kalinić! Mat u tri poteza je to bio. Micić za Jaramaza, ovaj za Kalinića koji je bio pod košem i faul uz dodatno slobodno bacanje! (18:9)

5. minut - Jokić nastavlja da zatrpava koš protivnika! Već osam njegovih poena, a onda Sokolovski pogađa trojku (16:9)

4. minut - Cel preko Lučića pogađa za dva (10:6)

3. minut - Prvu trojku za "Orlove" postiže Ognjen Jaramaz! Zatim još jednu, Nikola Kalinić (10:4)

2. minut - Novi pogodak za Srbiju! Ponovo Nikola Jokić na polaganju precizan, pa opet Balcerovski (4:4)

1. minut - Prve poene na meču postiže Balcerovski, pa Jokić precizan sa linije penala (0:2)

19.30 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici između Srbije i Poljske u poslednjem meču grupne faze Evrobasketa grupe D. Ovo će biti direktna borba za prvo mesto, a sva dešavanja iz Praga pratite uživo na portalu Alo.rs!