JOKIĆ DRŽAO ČAS, SRBIJA OSVOJILA SUPERKUP "Orlovi" pregazili Nemačku i napravili sjajnu uvertiru za najveće izazove
KSS

Srbija je u finalu deklasirala Nemačku 83:56 i tako napravila sjajnu uvertiru pred kvalifikacije za Mundobasket i Evropsko prvenstvo.

Bio je ovo sjajan meč izabranika Svetislava Pešića, a blistao je Nikola Jokić koji je meč završio sa 22 poena (10/11 iz igre).

Ovo je bio poslednji meč izabranika Svetislava Pešića pred početak takmičarskog dela, odnosno duela sa Grčkom u Beogradu 25. avgusta u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo.

Srbija je dobro počela meč trojkama Kalinića i Micića, a i odbrana je bila na solidnom nivou.

Jokić je posle samo nekoliko minuta već imao sedam poena i odmah se videlo da će biti noćna mora za centarsku liniju Nemaca, a Srbija je sredinom prvog kvartala imala dvocifrenu prednost (7:18).

Treća četvrtina bila je ta koja je rešila pitanje pobednika, a u njoj se Nemci praktično ništa nisu pitali.

Jokić je nastavio da dominira i čak dodao gas, a ubrzo je došao do 22. poena, već u 23. minutu utakmice.

Obst je bio jedini koji je nešto uspevao da pogodi na drugoj strani, ali to nije preterano pomoglo, pošto je prednost "orlova" nastavila da raste.

Odlična odbrana u završnici donela je neke lake poene košarkašima Srbije, a na kraju deonice čak je i Marinković uspeo da pogodi trojku za ogromnih 41:65.

Jokić u poslednjoj četvrtini nije ulazio u igru pa je priliku dobio Ristić, dok su igrali i Kuridža, Simanić, Davidovac...

Milutinov i Micić su odradili posao koliko su morali, Nemci su krajem deoncie uspeli malo da smanje zaostatak, ali se ništa preterano spektakularno nije desilo, kako to obično i biva kada je preko 20 razlike za neku ekipu.

Pored pomenutog Jokića, istakli su se Micić sa 14 poena, četiri asistencije i dve ukradene i Milutinov, sa 13 poena i sedam skokova.

Na drugoj strani dvocifren je bio samo Obst sa 12 poena iz četiri pogođene trojke.

Srbija - Nemačka 83:56 (24:13, 14:18, 27:10, 18:15)

Hala: Barklajkard Arena (Hamburg)

Srbija: Davidovac, Marinković, Kalinić, Lučić, Dobrić, Ristić, Jokić, Jagodić-Kuridža, Micić, Gudurić, Jaramaz, Simanić, Milutinov

Nemačka: Lo, Vejler-Beb, Fohman, Vagner, Botterman, Holac, Tajman, Šiling, Kracer, Jalou, Obst, Sengfelder, Kramer

40. minut - Kraj! Ubedljiva pobeda Srbije 83:56!

38. minut - Micić i Simanić pogađaju po dva bacanja, Nemci nastavljaju da promašuju, pa tako Jalou ne pogađa nijedno bacanje... Ovo su, inače, bila prva bacanja za Nemce večeras.

36. minut - Pokušvaju Nemci koliko toliko da poprave utisak, ali Srbija i dalje ima veliku prednost.

34. minut - Sve je ovde odavno rešeno, ostaje samo da se vidi koji će biti konačan rezultat.

32. minut - Trojka Jagodić-Kuridže, sve polazi za rukom našim košarkašima.

31. minut - Poeni Milutinova, raste prednost Srbije.

30. minut - Brutalna treća četvrtina naših košarkaša!

28. minut - Uživanje je gledati ovakvu Srbiju. Marinković polaže u kontri, Milutinov ponovo pogađa unutar reketa, a Lučić izvlači faul i ubacuje oba bacanja. Srbija igra sjajnu odbranu u ovim trenucima i to se može videti u rezultatu.

25. minut - Rapsodija "orlova"! Trojka Holaca, ali Micić uzvraća istom merom i sada ima deset poena. Ipak, Obst nastavlja da rešeta i sada ima četiri trojke, odnosno 12 poena čime je prvi dvocifreni u svom timu (39:48).

Ponovo dobro prodire Micić i dolazi do 12 poena, zatim se baca za loptu i krade je, a u kontri Jokić ostavlja Kalinića potpuno samog i idemo na novi tajm-aut Nemaca.

23. minut - Pogađa Jokić uz faul, Srbija na +12.

22. minut - Asistencija Dobrića za Jokića koji već ima 19 poena.

21. minut - Nastavlja Jokić tamo gde je stao u prvom poluvremenu.

20. minut - Poluvreme, Srbija vodi 38:31, Nikola Jokić sa 15 poena daleko najbolji igrač meča.

19. minut - Novi laki poeni nezaustavljivog Jokića.

18. minut - Nova trojka za Nemce, Srbija vodi 36:29.

17. minut - Vratio se Jokić i odmah poentirao posle sjajne akcije sa Micićem.

16. minut - Nervozni su košarkaši Nemačke, pa dosta greše u ovim momentima.

14. minut - Posle novih poena Milutinova Srbija ponovo ima dvocifrenu prednost - 34:24.

13. minut - Razigrao se Obst, Nemci pokušavaju da uhvate priključak.

12. minut - Obst pogađa novu trojku, ali uzvraća Jaramaz. Nikola Jokić je na klupi, ipak, "orlovi" održavaju prednost.

11. minut - Nemci trojkom otvaraju drugu deonicu.

10. minut - Kraj prve četvrtine, Srbija vodi 24:13, Nikola Jokić je sa 11 poena najefikasniji.

9. minut - Evo prvih poena za Nikolu Milutinova, odlična igra Srbije - 24:13.

8. minut - Neverovatno sa kakvom lakoćom igra Nikola Jokić koji je sa 11 poena prvi dvocifreni

7. minut - Sjajni Jokić se poigrava, već je upisao 9 poena.

6. minut - Vagner se razigrao u ovim momentima, Nemci na -5.

5. minut - Kontra Srbije i trojka Dobrića, odličan početak meča!

4. minut - Jokić nastavlja da "maltretira" Kracera, ali Holac beži Miciću za lake poene na obruču. (5:10).

Veoma brzo ide nova trojka za Srbiju, treća ukupno a prva za Jokića koji ekspresno dolazi do sedam poena. Kradu "orlovi" loptu, Jokić pronalazi Kalinića, ali on promašuje zicer... 5:13.

3. minut - Evo prvih poena Nemaca, 8:3 za "orlove". Sjajni Jokić dolazi do novih poena.

2. minut - Micić pogađa za tri, Srbija vodi 6:0

1. minut - Vasa Micić gubi loptu u prvom napadu, ni Nemci nisu realizovali prvi napad. Nikola Kalinić pogađa trojku, Srbija vodi 3:0!

18.10 - Promene u odnosu na polufinala, nema Šrudera, igra Gudurić.

17.37 - Izabranicima Svetislava Pešića ovo je poslednja provera pred duel sa Grčkom 25. avgusta u Beogradu u okviru kvalifikacija za Svetsko prvenstvo.

17.33 - Ni na ovom meču se ne očekuje nastup Nemanje Bjelice, Nemanje Nedovića, Marka Gudurića i Alekse Avramovića, koji se oporavljaju od povreda.

17.30 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen finalu Superkupa u kom se sastaju Srbija i Nemačka. Uz alo.rs pratite sva dešavnja iz Hamburga.