Alo!/M.Metlaš

Crvena zvezda - Napredak, Ebisilio, Foto: Alo!/M.Metlaš

Hvala što ste pratili tekstualni prenos utakmice Crvena zvezda - Napredak 3:0.

KRAJ UTAKMICE

88' Ben ubacio loptu u peterac, Boaći daje gol, koji je poništen zbog ofsajda

79' 3:0 GOOOOOOOOOL! Još jedna greška fudbalera Napretka na svojoj polovini, Baha je pogrešio, lopta dolazi do Bena, koji šutira, lopta je okrznula stativu i sada je pitanje pobednika definitivno rešeno.

75' Zvezda nastavlja sa napadima, ali bez izrazitih prilika za gol

66' Jovičić snažno, lopta ide preko gola

61' 2:0 GOOOOOOOOOL! Korner je izveo Ben, a fudbaler gostiju Veškovac postigao komičan autogol. Zvezda je konačno duplirala vođstvo.

60' Simić imao odlično šansu posle odlične kontre. Šutirao je topovski pravo u Petrovića.

54' Vukanović je povukao brzu kontru Napretka centrirao u šesnaesterac, ali odbrana Zvezde je intervenisala. Brža igra na startu drugog poluvremena.

52' Prekid meča. Posdle izvedenog slobodnog udarca Napretka Ebisilio je na zemlji, jer ga je lopta pogodila u glavu.

46' Počelo drugo poluvreme

44' Najbolju šansu za Napredak prupušta Alivodić. Šutirao je pored gola.

43' Slobodnjak je izveo Ebisilio i pogodio prečku! Kako je to samo silan udarac bio!

38' Miran period igre. Zvezda ima loptu, ali bez ozbiljnijih šansi. Napredak odoleva.

33' Odlična kontra povukao je Simić, odličan pas do Ebisilija, koji šutira iskosa šutira preko gola.

27' Krstičić preko gola, a onda vatromet na severnoj strani stadiona, gde su najvatrenije pristalice crveno-belih. Na taj način je obleženo 27 godina od osvajanja titule svetskog klupskog prvaka u Tokiju.

26' Lorenco Ebisilio je neočekivano raspalio sa 20 metara, i ovog puta lopta ide preko gola

20' Pavkov sam ispred golmana Nikole Petrovića, zicer, stopostotna šansa, međutim zvezdin napadač sutira pored gola.

18' Pavkov je bio najviši posle kornera i pogodio prečku. Dominira Zvezda u ovim trenucima.

17' Ben je propustio veliku šansu, međutim od svega crveno-beli su dobili samo korner.

13' 1:0 GOOOOOL! Ben iz prekida do Ebisilija, ovaj do Simića, koji je sam na nekih 18 metara od gola, šutira i Zvezda vodi.

10' Napredak napada, Boranijašević šutira, ne zna se da li je to bio centaršut ili udarac na gol, uglavnom lopta je otišla preko prečke Popovićevog gola.

5' Posle faula nad Simićem, crveno-beli su dobili slobodan udarac sa nekih dvadesetak metara od gola Kruševljana. Ben je šutirao preko gola. Zvezda ima loptu u nogama, napada, Kruševljani se za sada brane.

1' Meč je počeo, Crvena zvezda je prva krenula sa centra

Dobro veče i dobro došli na tekstualni prenos meča Crvena zvezda - Napredak

Sastavi:

Crvena zvezda: Popović– Gobeljić, Stojković, Degenek, Rodić – Jovančić, Krstičić – Ben, Ebesilio, Simić – Pavkov.

Napredak: Petrović - Boranijašević, Veškovac, Marinković, Petrović - Baha, Kostić - N'Diaje, Vulić, Vukanović - Alivodić.

Trener srpskog šampiona Vladan Milojević je pred ovaj meč rekao:

"Pohvale klubu i ekipi, Napredak je još jedna stabilna superligaška ekipa, sa trenerom Kosanovićem koji ima kontinuitet, uvek igraju dobro i nadahnuto, pogotovo u Beogradu. Pravili su nam prošle sezone probleme i na svom i na našem terenu, pa će nam biti potrebna puna koncentracija. Ekipa je spakovana jako dobro u svim linijama, ima kvalitetne pojedince, a jaki su i kao kolektiv. Napredak zna da igra, mesto mu je u vrhu srpskog fudbala i pažnju ćemo morati da obratimo na sve protivničke igrače, a posebno na one u samom napadu kojima treba jako malo prostora da naprave problem", naglasio je Milojević.

Fudbaler Napretka Enver Alvodić je ovako najavio meč na Marakani:

"Sigurno je da nas očekuje teška utakmica. Zvezda ima dva tima, podjednako dobra. Mi ćemo pokušati da iskoristimo svoju šansu. Sigurno je da ne idemo da se branimo i mislim da će biti dobra utakmica. Nijedna ekipa koja igra protiv nas se ne pita samo ona, pa tako ni Zvezda", rekao je iskusni Alivodić.

Ovo je Zvezdi poslednji meč pred finalni duel grupne faze Lige šampiona, u utorak od 21 čas sa Pari Sen Žermenom.

Crvena zvezda je prvoplasirana na tabeli sa 53 boda, dok je Napredak trenutno petoplasirana ekipa Superlige sa 33 boda.