FK Vojvodina
Alo/Marko Metlaš

FK Vojvodina, Foto: Alo/Marko Metlaš

119. minut: Amalah je imao zicer, ali mu je Vukliš uleteo u noge i odbranio.

118. minut: Posle kornera Bokadi je sa tri metra pogodio svog golmana Bodara na gol liniji.

115. minut: Slobodan udarac za Standard izveo je Čop, ali je Vukliš uhvatio loptu.

114. minut: Muleka Kjanvubu je oduzeo loptu Maksimoviću na oko 25 metara od gola Vojvodine, nakon čega ga je Novica Maksimović faulirao i dobio žuti karton.

109. minut: Dusene je uputio volej-udarac sa oko 15 metara, ali je lopta otišla daleko van okvira gola.

107. minut: Čop je šutirao sa oko 20 metara iskosa, ali je Vukliš odbranio. Odmah potom, izvršena je i četvrta izmena u timu Standarda: izašao je Nikolas Raskin, a ušao Noe Dusene.

106. minut: U timu Vojvodine, izvršena je dvostruka izmena: izašli su Siniša Saničanin i Aranđel Stojković, a ušli Novica Maksimović i Dejan Zukić.

98. minut: Izvršena je i treća izmena u timu Standarda: izašao je Mehdi Karsela, a ušao Duje Čop.

92. minut: Izvršena je druga izmena i u timu Standarda: izašao je Gojko Cimirot, a ušao Eden Šamir.

91. minut: Raskan je ušao u kazneni, izigrao trojicu, loptu ostavio Amalahu, koji je napravio lažnjak, a onda dijagonalom po zemlji loptu poslao u mrežu - 2:1.

Igraće se produžeci u Belgiji.

90. minut: Bojić je kramponima s leđa nagazio rivala i dobio žuti karton.

88. minut: Kansela je gađao sa ivice kaznenog, lopta je prohujala pored stative.

86. minut: Lopta nabačena na drugu stativu gde je sam Bio Bojić, ali sada nije uspeo.

85. minut: Vojvodina je imala sjajnu priliku za gol. Andrić je centrirao sa desne strane, a Čović uputio udarac glavom sa 10 metara, ali je Bodar poleteo kroz vazduh i odbranio.

82. minut: Amalah je uklizao u petercu na prvu stativu, šutirao, na sreću Lala malo pored gola.

75. minut: Oduzeli su loptu Novosađani na sredini terena, Drinčić je centrirao sa 35 metara sa desne strane, pogodio je u trepavicu Bojića na šest metara, koji se samo poklonio - 1:1.

74. minut: Vukadinović je prošao kroz trojicu na levoj kapici kaznenog, odlično šutirao, ali malo iznad gola.

72. minut: Izvršena je prva izmena i u timu Standarda: izašao je Felipe Avenati, a ušao Džekson Muleka Kjanvubu.

68. minut: Rival je utekao Đorđeviću koji ga je pokosio s leđa i dobio žuti karton.

64. minut: Zbog prekršaja nad Gavorijem na sredini terena, žuti karton u ekipi Vojvodine dobio je Ognjen Đuričin.

61. minut: Amalja je šutirao sa oko 16-17 metara iskosa, ali je Vukliš odbranio.

59. minut: Zbog međusobne rasprave i odgurivanja nakon duela, žute kartone dobili su Selim Amalja iz Standarda iz Nemanja Čović iz Vojvodine. Odmah potom, izvršena je prva izmena u timu Vojvodine: izašao je Momčilo Mrkaić, a ušao Ognjen Đuričin.

53. minut: Zbog prekršaja nad Vukadinovićem na sredini terena, žuti karton u ekipi Standarda dobio je Nikolas Gavori.

47. minut: Avenati je bio nepogrešiv sa kreča - 1:0.

46. minut: Andrić je u kaznenom gradio ubačenu loptu i oborio Gavorija, sudija je pokazao na penal.

MOL Fehervar je posle penala (4:1) savladao Rems (posle 120 minuta bilo 0:0) i čeka kod koga će u goste 1. oktobra. Emil Rockov, bivši golman Voše, nije branio za mađarski tim, dok je reprezentativac Srbije Predrag Rajković bio na golu francuskog tima.

Poluvreme je proteklo bez izglednijih prilika.

39. minut: Vanhojsden je šutirao sa oko 11-12 metara iskosa, ali je lopta otišla preko prečke. U sledećem napadu, Mrkaić je glavom prosledio loptu ka Bojiću, koji je šutirao sa petnaestak metara iskosa, ali je lopta otišla van okvira gola.

34. minut: Saničanin je grublje startovao na Karselu i dobio je žuti karton.

31. minut: Karsela je šutirao sa oko 26-27 metara, ali je lopta otišla daleko van okvira gola.

26. minut: Avenati je nagazio Saničanina i dobio žuti karton.

19. minut: Amalja je uputio dobar pas u šesnaesterac ka Faiju, koji je šutirao iz prve sa petnaestak metara iskosa, ali je lopta otišla nekoliko centimetara pored stative.

13. minut: Vanhojsden je šutirao sa oko 11-12 metara iskosa, ali je lopta otišla van okvira gola.

12. minut: Drinčić je izveo korner, Mrkaić je probao, ali je bio neprecizan.

5. minut: Karsela je šutirao sa oko 25 metara, ali je Vukliš odbranio. Već u sledećem napadu, Vanhojsden je šutirao sa dvadesetak metara iskosa, ali je ponovo Vukliš odbranio.

Novosađani su kao osvajači Kupa Srbije krenuli tek iz 3. kola kvalifikacija.

Standard - Vojvodina 2:1

Strelci: 1:0 Avenati (jedanaesterac) u 47 1:1 Bojić u 75, 2:1 Amalah u 91. minutu.

Lijež - Stadion: Moris Dufrasne. Gledalaca: igrano bez prisustva navijača zbog pandemije korona virusa. Sudija: Harald Lehner (Austrija). Pomoćnici: Andreas Hajdenrajh i Maksimilijan Kolbič (Austrija). Žuti kartoni: Avenati, Gavori, Amalah (Standard), Saničanin, Čović, Đorđević, Đuričin, Bojić, Maksimović (Vojvodina).

Standard: Bodar, Fai, Venhosden, Laifis, Gavori, Karsela (od 98. Čop), Cimirot (od 93. Šamir), Bokadi, Raskin (od 107. Dusene), Amalah, Avenati (od 72. Mukela).

Vojvodina: Vukliš, Đorđević, Saničanin (od 106. Maksimović), Bralić, Andrić, Čović, Stojković (od 106. Zukić), Drinčić, Vukadinović (od 86. Gemović), Mrkaić (od 59. Đuričin), Bojić.