Vinicijus
EPA/Juanjo Martin
Vinicijus

Vinicijus, Foto: EPA/Juanjo Martin

Mančester siti je u prvoj utakmici četvrtfinala Lige šampiona pobedio Borusiju 2:1.

Siti je poveo golom De Brujnea u 19. minutu, da bi Borusija izjednačila šest minuta pre kraja golom Marka Rojsa. Nemci nisu izdržali i Siti je do pobede došao u 90. minutu preko Fila Fodena.

Real Madrid je pobedio Liverpul 3:1 u prvoj utakmici četvrtfinala Lige šampiona golovima Vinicijusa Juniora i Asensija. Za Liverpul je postigao gol Mohamed Salah.

REAL MADRID - LIVERPUL 3:1

MANČESTER SITI - BORUSIJA DORTMUND 2:1

Kraj i u Madridu.

Kraj na Etihadu.

Utakmica u Madridu će se igrati još 4 minuta, dok su u Mančesteru u toku poslednje sekunde.

90. minut GOOOOOOL! Siti opet vodi, strelac je Fil Foden! De Brujne je fantastičnom loptom našao Gundogana na drugoj stativi koji spušta Fodenu, a on sa pet metara iskosa postiže gol za 2:1

84. minut Dvostruki strelac Vinicijus izlazi iz igre, menja ga Rodrigo.

84. minut Gooooooool!!!! Rojs je izjednačio rezultat! Fantastična akcija gostiju u tri poteza. Belingam je dodao Halandu koji proigrava Rojsa, on izlazi sam pred Edersona i pogađa suprotni ugao za 1:1.

81. minut Dvostruka izmena kod Liverpula. Firminjo i Šaćiri menjaju Žotu i Kabaka. Klop želi da smanji Realovu prednost, menja štopera za dva napadača.

77. minut Prilika za Siti! De Brujne pronalazi Fodena koji je u dobroj situaciji na 15 metara od gola, ali puca ravno u Hica.

77. minut Tijago šutira iz daljine. Nije bilo nikakve opasnosti za Kurtou. Real se primiorio nakon svog trećeg gola.

70. minut Izmena kod Reala. Umesto Asensija u igru će ući Valverde. Zidan pojačava sredinu terena.

65. minut Dijas je loše reagovao i umalo prepustio loptu Rojsu, ali je Ederson došao do nje pre kapetana Borusije.

65. minut Gooooooool!!!! Ponovo Vinicijus.

61. minut Asensio je primio Mendijev ubačaj nakon slabe reakcije Tijaga i odložio za Krosa, koji je očajno reagovao.

58. minut Gvardiola pravi izmenu. Izlazi Bernardo Silva, a u igri je Gabriel Žesus.

51. minut Gooooool!!!! Liverpul je smanjio rezultat! Strelac je Salah.

48. minut Velika šansa za Borusiju! Briljantna lopta Dahuda za Halanda koji se sjurio prema Edersonu, otresao Dijasa sa sebe i onda u čistoj šansi pucao u Edersona.

Počelo je drugo poluvreme utakmica u Madridu i u Mančesteru.

45. minut Kraj prvog poluvremena.

Real vodi protiv Liverpula sa 2:0 golovima Vinisijusa i Asensija.

Mančester siti vodi 1:0 protiv Dortmunda golom De Brujnea.

Marko Asensio

Marko Asensio , Foto: EPA/Juanjo Martin

44. minut Dobar napad Borusije koji je Belingam loše završio i predao loptu gostima.

42. minut Prva izmena na utakmici u Madridu. Keita ide napolje, a ulazi Tiago. Keita nije povređen, nego se radi o taktici jer Liverpul ne može da dođe do poseda lopte. Nije uspelo Klopovo iznenađenje s reprezentativcem Gvineje.

34. minut GOOOL! Real vodi 2:0. Strelac je Asensio. Kros je poslao dugu loptu prema Vinicijusu, a Aleksander-Arnold je loše reagovao u nameri da očisti opasnost. Gurnuo je loptu prema Asensiju koji nije imao težak zadatak da matira Alisona.

32. minut Emre Čan je neoprezno igrao prema Rodrijevoj glavi i Hategan je dosudio penal i Čanu dao žuti karton. Ipak, nema penala za Siti. Hategan je pregledao i dobro procenio da prekršaja nije bilo.

27. minut GOOOOOL!!!! Real vodi, Vinicijus je strelac.

24. minut Brzi napad Borusije. Rojs traži Halanda koji beži odbrani, ali Norvežaninu lopta zapinje za nogu. U nastavku akcije Haland proigrava Reusa, ali lopta je prejaka i kapetan Borusije pravi prekršaj na Edersonu.

19. minut GOOOOOOL! Vodi Siti, gol je postigao Kevin De Brujne! Emre Čan je izgubio loptu na centru i Siti u četiri pasa dolazi u peterac Borusije. Marez vraća povratnu loptu na vrh peterca gde De Brujne sjajno prati i zakucava za 1:0.

16. minut S druge strane, Siti ima veći posed lopte, ali Borusija izgleda dosta opasno u kontrama.

16. minut Oštar centaršut Aleksandera-Arnolda raščistila je Realova odbrana.

15. minut U dva navrata Vinicijus je pobegao sporijem Filipsu.

Borusija - Mančester

EPA/PeterPowell

Borusija - Mančester , Foto: EPA/PeterPowell

13. minut Dobra prilika za Real. Mendi je ubacio na Vinicijusa koji je probao glavom, a njegov udarac odlazi pored gola.

11. minut Madriđani traže penal, Modrić je bio oboren na ivici šesnaesterca, ali sudija je samo odmahnuo rukom.

9. minut Nemci za sada konkretniji i dobro se nose sa Sitijem, koji još nije uspeo da organizuje neki ozbiljniji napad.

7. minut Prva prilika za Borusiju na meču! Odlična kontra gostiju, Haland ostavlja Belingamu, koji u duelu sa Volkerom gađa drugi ugao, ali Ederson brani.

5. minut Udarac Asensija od bloka odlazi u korner.

1. minut Prvi udarac Madriđana ka golu Liverpula, pokušao je Benzema, ali slabo je šutirao.

Utakmice su počele.

Jirgen Klop

Jirgen Klop, Foto: EPA/Juanjo Martin

Biće to prvi put da se Real i Liverpul susreću od finala Lige šampiona 2018. godine, kada je slavio Real sa 3:1 u utakmici koju su obeležile katastrofalne greške tadašnjeg Liverpulovog golmana Lorisa Karijusa.

Gvardiolina ekipa je u neverovatnoj formi sa samo jednim porazom i čak 30 pobeda u poslednja 34 susreta u svim takmičenjima.

Nemcima će trebati pravo čudo da izbore aktivan rezultat za revanš.

Borusija ove sezone igra u vrlo promenjivoj formi, a u zadnjih pet utakmica upisala je samo jednu pobedu, onu prvenstvenu protiv Herte (2:0).