Nemačka - Holandija
EPA Focke Strangmann

Nemačka - Holandija , Foto: EPA Focke Strangmann

U petak uveče nastavljene su kvalifikacije za Evropsko prvenstvo u fudbalu. U derbiju večeri fudbaleri Holandije pobedili su na gostovanju Nemačku 4:2, u petom kolu grupe C.

Imam ispred sebe jasnu sliku ko će igrati protiv Portugala! (VIDEO + FOTO)

Utakmica između Srbije i Portugalije igra se u subotu od 20:45, a karata jedino još ima za severnu i južnu tribinu. Trening reprezentacije, Foto: ALO Foto: Vladimir Zogović Fudbaleri Srbije u dobrom raspoloženju dočekuju duel protiv Portugalije. Naš tim se nalazi u dosta lošoj situaciji i mora iči na pobedu.

Izabranici Ronalda Kumana uspeli su da dođu do važnog trijumfa, a ujedno su se i revanširali Nemcima za poraz u Amsterdamu. Domaćin je poveo golom Serža Gnabrija u devetom minutu i tim rezultatom završen je prvi deo utakmice. Prava uzbuđenja dogodila su se u drugom poluvremenu.

Prvo je izjednačenje Holanđanima doneo Frenki de Jong u 59. minutu, da bi posle autogola Džonatana Taa u 66. gosti preokrenuli. Toni Kros uspeo je da donese izjednačenje Nemačkoj u 73. minutu iz jedanaesterca, ali je 20-godišnji Malen u 79. doneo novo vođstvo Holandiji, a konačan rezultat posle kontranapada postavio je Žoržinjo Vajnaldum u drugom minutu sudijske nadoknade vremena.