Deportivo - Selta
EPA

EPA

Deportivo - Selta, Foto: EPA

Već u osmom minutu bivši reprezentativac Španije Nolito doveo je u vođstvo Seltu pošto je nakon izvešenog presinga gostiju na protivničku odbranu lako rešio situaciju u kaznenom prostoru.

Na semaforu je bilo 2:0 već u 15. minutu kada je Iago Aspas sjajno iskoristio pas kroz sredinu savladavši nemoćnog Fernanda Pačeka.

Samo pet minuta kasnije Santi Mina je pretvorio sjajnu kontru u gol pošto je na drugoj stativi u padu dočekao asistenciju Aspasa za ubedljivih 3:0 već posle 20 minuta.

Trener Alavesa je u 35. minutu dvostrukom izmenom pokušao da razmrda ekipu, a već u nadoknadi prvog poluvremena Mina i Nolito propustili su prilike da odvedu Seltu sa još ubedljivijom prednošću na odmor.

Drugo poluvreme počelo je isključenjem Murilja u redovima Sevilje, ali to nije pomoglo domaćinu da uz pojačanu inicijativu postigne napravi značajniji iskorak ka preokretu.

Jedini gol u mreži gostiju viđen je u 86. minutu kada se u strelce upisao iskusni defanzivac Florijan Ležen.