Borusija Menhengladbah - Augzburg
EPA Sascha Steinbach

Borusija Menhengladbah - Augzburg, Foto: EPA Sascha Steinbach

Fudbaleri Borusije Menhengladbah ubedljivi su pobedili su na svom terenu Augzburg sa 5:1 u sedmom kolu nemačke Bundeslige. Domaći tim je pitanje pobednika praktično rešio već posle 15 minuta igre, pošto su već u 13. imali tri gola prednosti.

Milenković nebeskim skokom rešio meč, Riberi i ekipa u velikoj seriji - smeši se Liga šampiona (VIDEO)

AUTOR: Sportske/S.M. DATUM I VREME: 06.10.2019. 14:51 Sve su bolji "ljubičasti". Nikola Milenković postiže gol za Fiorentinu, Foto: EPA/Claudio Giovannini Današnji program u okviru sedmog kola Serije A počeo je utakmicom u Firenci, gde je domaća Fiorentina savladala ekipu Udinezea sa 1:0, a čovek odluke bio je naš defanzivac Nikola Milenković.

Vodeći gol za domaćina postigao je Denis Zakarija u trećem minutu, da bi Patrik Herman u osmom povisio na 2:0. Herman je u 13. minutu povisio na 3:0, da bi Alasane Plea u 43. doveo Borusiju Menhengladbah do četiri gola prednosti.

Augzburg je preko Florijana Najderlehnera u 80. smanjio zaostatak, ali je Brel Embolo u 83. postavio konačnih 5:1. Borusija Menhengladbah posle pobede ima 16 bodova i zauzima prvo mesto, dok je Augzburg 14. sa pet. Volfsburg je protiv Union Berlina zabeležio pobedu od 1:0, a gol odluke postigao je Veghorst u 69. minutu susreta. Poslednju utakmicu 7. kola Bundeslige u Frankfurtu su odigrali Ajntraht i Verder, a nakon sjajnog meča, pobednika nije bilo pošto je suret završen nerešenim rezultatom 2:2. Za ekipu iz Frankfurta Filip Kostić odigrao je celu utakmicu, a poslednjih nekoliko minuta odigrao je i Mijat Gaćinović.

Bundesliga, 7. kolo:

Borusija Menhengladbah – Augzburg 5:1 (4:0)

(Zakaria 2, Herman 8, 13, Plea 39, Embolo 83 - Niderlehner 80)

Volfsburg - Union Berlin 1:0 (0:0)

(Veghorst 69)

Ajntraht Frankfurt - Verder Bremen 2:2 (0:1)

(Rode 55, Silva 88 - Klasen 27, 90+1 pen)

Petak:
Herta – Fortuna Dizeldorf 3:1 (2:1)

(Ibišević 37, Dilrosun 44, Darida 62 – Henings 32p)

Subota:

Bajern Minhen – Hofenhajm 1:2 (0:0)

(Levandovski 73 - Adamjan 54, 79)

Bajer Leverkuzen – Lajpcig 1:1 (0:0)

(Foland 66 - Nkunku 78)

Frajburg – Borusija Dortmund 2:2 (0:1)

(Valdšmit 55, Akanđi ag. 90 - Vitsel 20, Hakimi 67)

Paderborn – Majnc 1:2 (1:2)

(Zolinski 14 - Kvaison 8, Brosinski 32p)

Šalke – Keln 1:1 (0:0)

(Serdar 72 - Hektor 90+1)

Ekskluzivno za Alo Uroš Kovačević o čestitkama koje je dobio za osvajanje Evropskog prvenstva!