Partizan - Malatija
Tanjug/Filip Krainčanić

Partizan - Malatija, Foto: Tanjug/Filip Krainčanić

Hvala što ste pratili tekstualni prenos meča Partizan - Malatija na portalu Alo!

Meč je završen. Partizan je pobedio 3:1 i tako stekao lepu zalihu pred revanš koji se sledeće nedelje igra u Turskoj.

90' GOOOOOOOOOOL! Pogađa Suma sa penala. Asano je izborio jedanaesterac nakon što je njegovog centaršuta igrač Malatije igrao rukom. Lopta u jednu, golman u drugu stranu - 3:1!

83' GOL ZA MALATIJU! Nakon kornera Gohana Torea reagovao je Čebake, bio viši od Pavlovića i pogodio. 2:1!

79' Asano još jednom sjajno šutira, ovog puta iskosa i izvan šesnaesterca, ali Farnol je predobar danas. Kasnije je Miletić probao još bolje, ali sviran je ofsajd.

74' Suma je šutirao sa oko 20 metara. Bio je malo brzopler i defanzivci Malatije su ga izblokirali.

67' GOOOOOOOOOOOOOL! Asano pogađa! Ovog puta mu nije odbranio sjajni golman gostiju. Vrhunska lopta Zdjelara kroz sredinu odbrane i Japanac je šutirao odlično u bliži ugao. 2:0!

65' Još jedna vrhunska prilika za Partizan. Suma sa četiri metra ne uspeva da pogodi.

63' Au, neverovatnu šansu je propustio Asano! Zicer za Japanca, ali golman Farnol je odbranio sve moguće večeras. Jedan na jedan je izašao igrač Partizana, međutim pročitan je.

58' Gohan Tore, nekadašnji krvnik Partizana iz perioda igranja u Fenerbahčeu, odlično je prošao i srećom pogodio stativu izuzetnim udarcem sa ivice kaznenog. U nastavku je Giljerme promašio sa nekoliko metara.

51' Sadik je pao u kaznenom, ali je sudija ostao nem. Diskutabilno je da li je bilo elemenata za penal.

Počelo je drugo poluvreme. Ulazi Asano, izlazi Stevanović u ekipi Partizana.

Prvo poluvreme je završeno rezultatom 1:0 za Partizan.

45+4' Odlična prilika za Sumu, ali prevelika je bila gužva u kaznenom Malatije i lopta nije stigla do mreže.

45' Tošić se namestio, ali iz svoje pozicije, sa dvadesetak metara levom nogom, nije dovoljno precizno plasirao loptu.

40' Stevanović, Zdjelar, Ostojić. Već tri žuta kartona imaju fudbaleri Partizana.

39' Kiša je ogromna u ovim trenucima. To ne smeta publici, ali igračima stvara povelike nevolje.

35' Odličan šut Jalcina, ali Stojković je bio pribran i izbio loptu u korner.

27' Fenomenalna šansa za Partizan. Tošić je poslao pas kakav se retko viđa, ali je Suma propustio neverovatnu priliku tj. odbranio mu je golman Malatije.

24' Stojković je sjajno reagovao u situaciji jedan na jedan, ali nakon te intervencije sudija je svirao i ofsajd Malatije.

21' Prelepo se snašao Šćekić u kaznenom prostoru protivnika, izbacio dva igrača jednim driblingom, ali ga je nesebičnost koštala. Pokušao je da doda u peterac, sprečili su to defanzivci gostiju.

16' Bez previše uzbuđenja posle gola Partizana. Oprezno igraju i Partizan i Malatija, nema previše zaletanja, greške se svode na minimum, a veoma raspoloženo deluje Sejduba Suma.

4' GOOOOOOOOOOOOOOOOL! SADIK! Briljantno je Suma prihvatio loptu na desnoj strani, jednim potezom izbacio kompletnu odbranu Malatije, a onda kao na tacni dao loptu Sadiku. Bivši fudbaler Rome nije imao problema da smesti loptu u praznu mrežu.

21:00 Meč je počeo.

Dobro došli na tekstualni prenos meča Partizan - Malatija na portalu Alo!

Stadion: Partizana;

Kapacitet: 32.710;

Sudija: Sergej Ivanov (Rusija).

PARTIZAN (4-2-3-1): Stojković - N. R. Miletić, Ostojić, Pavlović, Urošević - Šćekić, Zdjelar - F. Stevanović, Suma, Z. Tošić - Sadik.

Na klupi: Stevanović, Vujačić, Asano, Brežančić, Ožegović, Lutovac, Smiljanić.

Trener: Savo Milošević

MALATIJA (4-1-4-1): Farnol - Čebake, Mina, Akbaš, Kaš - Jalčin - Bifuma, Kagiran, Čalali, Fofana - Jahović.

Na klupi: Džejlan, Tore, Jildirim, Tozlu, Hadebe, Donald, Giljerme.

Trener: Jalčin Sergen

Savo Milošević konferencija

FK Partizan

Savo Milošević konferencija, Foto: FK Partizan

Fudbaleri Partizana igraju od 21 čas protiv turske Malatije na stadionu u Humskoj prvu utakmicu 3. kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

Šef stručnog štaba Savo Milošević istakao je da će ovaj susret biti pravi test za njegov tim i da je za crno-bele najvažniji u prvom delu sezone.

"Ovo će biti najbolji test koji ćemo imati. Dosadašnji protivnici nisu uspeli da nas ugrože. Znam mogućnosti ove ekipe, verujem da može da igra 30-40 odsto bolje. Nadam se da možemo da izvučemo maksimum u ovom momentu i da će to biti dovoljno protiv Malatije", rekao je Milošević u najavi utakmice.

Kao jedini problem pred meč sa turskim timom, Milošević je naveo povredu Nemanje R. Miletića, ali je dobra vest da je iskuni desni bek juče odradio trening.