Aleksandar Mitrović
twitter.com/FulhamFC

Aleksandar Mitrović , Foto: twitter.com/FulhamFC

Srpski reprezentativac Aleksandar Mitrović prvi je strelac engleskog Čempionšipa posle deset kola sa sedam pogodaka.

Mitrović je sa dva gola predvodio Fulam do ubedljivih 4:1 u Redingu.

Dvostruki strelac bio je i kapiten londonskog kluba Tom Kerni. Kerni je doneo vođstvo Fulamu u 13. minutu.

Nakon što je Reding ostao sa igračem manje zbog isključenja Džona Svifta u 20. minutu, Mitrović je sa dva gola u roku od tri minuta nokautirao domaćina već posle pola sata igre.

aleksan

Tanjug/AP, Dave Thompson

Aleksandar Mitrović , Foto: Tanjug/AP, Dave Thompson

Kerni je povećao na 4:0 sredinom drugog poluvremena, da bi minut pre kraja Jaku Meite ublažio poraz Redinga.

Fulam je ovom pobedom napredovao do deobe četvrte pozicije na tabeli sa 18 bodova, jednim manje od Notingem Foresta i Vest Bromvič Albiona, a dva iza novog lidera Lids Junajteda.

Zvezdin heroj Boaći otkrio tajnu svlačionice, a ona je doprinela velikoj pobedi beogradskog kluba

AUTOR: Alo.rs DATUM I VREME: 02.10.2019. 08:37 Jedan od tri strelca za crveno-bele. Ričmond Boaći, Foto: EPA/Andrej Cukić Fudbaler Crvene zvezde Ričmond Boaći, strelac gola u pobedi nad grčkim Olimpijakosom (3:1), izjavio da je njegov tim verovao u trijumf i posle zaostatka na poluvremenu.

Lids je minimalnim rezultatom savladao upravo VBA te uz remi Notingema u Blekburnu 1:1 zaseo na čelo Čempionšipa.