uefa.com
Liga Evrope

uefa.com

Liga Evrope, Foto: uefa.com

Fudbaleri Sparte iz Praga remizirali su sa Trabzonsporom 2:2, u prvom meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

Klop i Pep odmarali, Čelsiju otplovio Azar, u Arsenalu ludnica... Šta vi kažete? (ANKETA)

AUTOR: S.M. DATUM I VREME: 08.08.2019. 21:17 Može biti samo jedan! Premijer liga, trofej, Foto: Profimedia U subotu kreće jedno od najjačih prvenstava na svetu, a ovog leta u Premijer ligi nije bilo prevelikih transfera na kakve smo navikli prethodnih godina.

Interesantno je bilo u Pragu, gde je Sparta ugostila Trabzon, gosti zadovoljniji konačnim ishodom, meč je završen rezultatom 2:2 (1:0). Poveli su Česi u 16. minutu, Kosta je bio strelac, na asistenciju bivšeg igrača Zvezde Gelora Kange. Nakon 20ak minuta igre u nastavku, Kanga postiže i pogodak, asistirao mu je još jedan bivši igrač Zvezde Srđan Plavšić.

Ipak, sve se za pet minuta okrenulo, Trabzon je golovima Ekubana i Serlota u 84. i 89. minutu poravnao rezultat i srećniji se vraća kući.

Kosta je bio strelac u 16. minutu

Golčina Kange

Blickrig Trabzona

Fudbaleri Astane savladali su Valetu sa 5:1. Srpski fudbaler Antonio Rukavina odigrao je svih devedeset minuta za klub iz Kazahstana. Od ostalih mečeva AEK i Gent odigrali su 1:1, dok je Vulverhempton na gostovanju savladao Pjunik sa 4:0.

Ekipa AEK Larnaka sa Kipra je dočekala belgijski Gent, utakmica je okončana bez pobednika 1:1 (0:1). Gosti su poveli preko Jaremčuka, Ivan Tričkovski je nastavio seriju, pogodio je za 1:1 u 88. minutu.

Vulverhempton ima velike ambicije ove sezone, to su još jednom dokazali, ne odustaju od LE, sada su kao gosti slavili protiv Pjunika sa 0:4 (0:2). U prvom delu su pogađali Doerti i Himenez, Meksikanac postiže drugi gol na samom startu drugog, konačan rezultat je u nadoknadi postavio Ruben Neveš sa bele tačke.

Doerti

Himenezova dva gola

Konačan rezultat je u nadoknadi postavio Ruben Neveš sa bele tačke

AEK je došao do velike prednosti u Rumuniji, slavili su kao gosti protiv Krajove sa 0:2 (0:0). Poveli su u 60. minutu preko Mantolasa, konačan rezultat postavio je Livaja u 85. minutu utakmice. Nenad Krstičić je odigrao poslednjih 10ak minuta za ekipu iz Atine.

Gol Mantolasa u 60. minutu

Pogodak Livaja u 85. minutu

Fudbaleri Moldea pobedili su Aris sa 3:0, u prvom meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope. Molde, koji je u drugom kolu eliminisao Čukarički, nalazi se veoma blizu plasmana u plej-of i samo čudo u Solunu može da ih eliminiše.

Norvenažni su odlično otvorili meč i već posle 32. minuta na semaforu je bilo 2:0. Golove su postigli Eikrem u 27. i Hestad u 32. minutu. Na poluvreme se otišlo s tim rezultatom.

Posle devetnaest minuta igre u drugom poluvremenu, Aris ostaje s igračem manje. Veles dobija direktan crveni karton, što je značilo da će grčki predstavnik imati još dosta problema do kraja meča.

Molde je to znao kako da iskoristi i u 87. minutu, preko Elingsena, postižu treći gol za konačnih 3:0. Revanš meč igra se za nedelju dana u Solunu.

Fudbaleri Strazbura pobedili su na gostovanju Lokomotivu iz Plovdiva sa 1:0, u trećem kolu kvalifikacija za Ligu Evrope. Jedini pogodak za francuskog predstavnika postigao je srpski fudbaler Stefan Mitrović u 11. minutu. Srpski štoper bio je najzaslužniji za važnu pobedu u Bugarskoj. Pobednik ovog dvomeča u plej-ofu igraće protiv Vaduza ili Ajntrahta iz Frankfurta.

Fudbaleri Ajntrahta iz Frankfurta pobedili Vaduz sa 5:0, u prvom meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope. Srpski fudbaler Filip Kostić odigrao je fenomenalnu partiju, pošto je direktno bio zaslužan za tri gola – dva je on postigao, a jednom je asistirao.