David Silva
EPA-EFE/PETER POWELL
David Silva

David Silva, Foto: EPA-EFE/PETER POWELL

Mančester siti se mučio 45 minuta protiv Aston Vile, a u nastavku ostvario rutinsku pobjedu - 3:0.

Šampion je u prvom poluvremenu bio ispod nivoa, da bi već u prvom napadu drugog dela Rahim Sterling otvorio rivala.

Upisali su se zatim  Kevin de Brujne u 65.

Ilkaj Gindogan u 70. minutu.

Utakmica će ostati upamćena i po rekordu Davida Silve. Španac je postao igrač za najviše mečeva u startnoj postavi u istoriji Sitija - 276. put je bio u prvom timu, u duelu Premijer lige.

Iza njega ostali su Džo Hart, Vensan Kompani...

Silva je u Siti došao 2010. godine, odigrao je ukupno 409 utakmica, postigao 73 gola i osvojio 12 trofeja.

Votford i Bormut su odigrali meč bez pogodaka, a bodove su podelili i Vest Hem i Šefild junajted koji su meč završili rezultatom 1:1. Domaćin je do vođstva stigao pogotkom Sondgrasa u završnii prvog poluvremena, ali je Muse u 69 minutu postavio konačan rezultat.

Izgledalo je da će se i utakmia između Brajtona i Evertona završiti remijem, ali se Dinje nespretnom reakijom i autogolom pobrinuo da njegov tim sa gostovanja ode praznih šaka.

Kraj premijerligaškog dana urasio je kristijan Pulišić sa tri gola, a osim njega u strelce se za Čelsi u pobedi nad Barnlijem još upisao i Vilijan.

Domaćin je poraz ublažio Golovima Godrigesa i Meknila u poslednja četiri minuta igre.