Robert Levandovski
Sven Hoppe/dpa via AP

Robert Levandovski, Foto: Sven Hoppe/dpa via AP

Aktuelni prvak Bundeslige Bajern se makar na dan vratio na lidersku poziciju. Bavarci su na svom terenu dobili Union Berlin 2:1, a meč je obeležio rekord!

Poljak Robert Levandovski igra sezonu života. On je pogađao mreže svih rivala u prvih devet kola, što nikada nikome nije uspelo u istoriji lige.

Na kontu Levandovskog je čak 13 golova u Bundesligi, a protiv Union Berlina je dao gol za 2:0 u 53. minutu, pošto je mrežu gostiju načeo Pavar u 13.

Gosti nisu bili bezopasni, ali je Nojer odbranio penal Andersonu u 58. minutu, a gosti su smanjili iz još jednog udarca sa bele tačke, kada je Polter u 86. minutu savladao golmana Bavaraca.

A rurski derbi završen je bez golova - Šalke je uspeo da zaustavi Borusiju Dortmund, koja je samo u poslednjih 15-ak minuta bila bolji rival.

Dortmund je treći sa 16 bodova, a Šalke tek sedmi sa 15. Drugi je Frajburg, koji je na svom terenu dobio favorizovan Lajpcig 2:1. Frajburg ima 17 bodova i samo je bod iza Bajerna.

Prvi trijumf u najjačem šampionatu Nemačke je zabeležio novajlija, Paderborn, koji je na svom terenu slavio protiv Fortune 2:0.

Crno-beli između dva meča sa Mančesterom odgovorili na pitanja koja im mnogi danima postavljaju

AUTOR: Alo.rs/I.Dž. DATUM I VREME: 26.10.2019. 14:35 - 26.10.2019. 15:08 Alo je na Sajmu medija ugostio prvotimce Partizna Aleksandra Lutovca, Filipa Stevanovića i Strahinju Pavlovića. Strahinja Pavlović, Filip Stevanović i Aleksandar Lutovac, Foto: Alo/Masanori Jošida Talentovani trio crno-belih ovom prilikom se osvrnuo na učinak Partizana u aktuelnoj sezoni, lične uspehe i ambicije, a razgovor sa igračima iz Humske ćete moći sutra da pročitate u štampanom izdanju, ali i da pogledate na našem Jutjub kanalu.

Herta je kući izgubila od Hofehnajma 3:2, a u poslednjoj utakmici dana Bajer od 18,30 sati igra sa Verderom.

Fudbaleri Bajer Leverkuzena odigrali su nerešeno 2:2 sa ekipom Verdera iz Bremena na svom stadionu.