AP

Đenaro Gatuzo, Foto: AP

Fudbaleri Milana i Rome nisu uspeli da se plasiraju u Ligu šampiona, uprkos pobedama u poslednjem kolu italijanske Serije A.

Uz Atalantu i Inter iz Serije A u Ligu šampiona naredne sezone idu šampion Juventus i vicešampion Napoli.

Do plasmana u elitno klupsko takmičenje došli su Atalanta i Inter, koji su takođe došli do trijumfa u 38. kolu.

Milan je pobedio SPAL na gostovanju rezultatom 3:2.

Crvena zvezda titula

ALO! V.Žarić

Crvena zvezda titula, Foto: ALO! V.Žarić

Izabranici Đenara Gatuza poveli su sa 2:0 golovima Čalnaholua i Kesija, ali je domaćin izjednačio preko Vikarija i Faresa. Pobednosni gol bio je delo Kesija, koji je u 64. minutu postavio konačan rezultat sa bele tačke.

Atalanta je istorijsko igranje Lige šampiona izborila pobedom nad Sasuolom, na domaćem terenu, rezultatom 3:1.

Gosti su poveli preko najboljeg igrača ekipe Berardija, ali je na poluvremenu bilo 1:1 pogotkom Zapate.

U nastavku gol gostiju pogađali su Gomes i Pašalić za konačnan rezultat i plasman u LŠ.

Inter je preživeo dramu protiv Empolija i plasirao se u Ligu šampiona, a goste usput izbacio u Seriju B.

"Nerazurima" je bila potrebna pobeda za četvrto mesto, s obzirom da je njihov gradski rival Milan bio u pobedničkoj poziciji.

Inter je poveo preko Keite, a priliku da dokusuri Empoli imao je Ikardi. On je promašio penal u 61. minutu, a u 76. viđena je drama jer je izjednačio Traore.

Nerešenim rezultatom Empoli bi izborio opstanak, a Milan bi umesto Intera išao u LŠ.

Kao heroj domaćih ispostavio se bivši igrač Rome Rađa Naingolan, koji je doneo pobedu svom timu u 81. minutu. Inter je preko Brozovića došao i do 3:1, ali je njegov gol poništen VAR tehnologijom.

Roma je, kao i Milan, došla do jalove pobede. Oni su pobedili Parmu sa 2:1 golovima Pelegrinija u 35. i Perotija u 89. minutu.

Polufinalista LŠ iz 2018. godine zauzeo je šestu poziciju Serije A, odmah iza "rosonera", pa će zajedno sa njima naredne godine igrati Ligu Evrope, ukoliko prođe kvalifikacije za istu.

Pored pomenutog Empolija u Seriji B naredne godine idu i Frozinone i Kjevo.