Luis Suarez
EPA/RodrigoJimenez
Luis Suarez

Luis Suarez, Foto: EPA/RodrigoJimenez

Domaći su odlično otvorili meč i poveli već u devetom minutu kada je nakon asistencije Koree gol za 1:0 postigao Dijego Košta. U 16. minutu moglo je da bude 2:0, ali je Sol promašio penal.

Početkom drugog dela Atletiko je stigao do drugog gola. Žoao Feliks je asistirao, a ovaj put mrežu Granade trese Korea. U 65. minutu bilo je već 3:0 nakon što je Žoao Feliks pogodio mrežu gostiju na asistenciju Košte.

Pet minuta kasnije u igru je ušao Luis Suarez za kojeg je ovo bio debi za Atletiko. Suarez je za samo 20 minuta na terenu pokazao da će biti veliko pojačanje, ali i da su čelnici Barselone napravili ogromnu grešku što su ga oterali iz kluba.

Naime, Atletiko je u 72. minutu poveo sa 4:0 kada je Suarez upisao asistenciju, a gol je postigao Ljorente.

Suarez je uspeo da dođe do gola u 85. minutu kada je nakon asistencije Ljorentea sjajno glavom pogodio za 5:0. Ipak, već u narednom napadu Granada je smanjila na 5:1 utešnim golom Moline.

Međutim, Suarez je imao poslednju reč na ovoj utakmici. U četvrtoj minuti nadoknade Urugvajac je došao i do drugog gola i postavio konačnih 6:1.